3Kg Bonacibo Yavru Kedi Maması...

FridaDora

Merhaba arkadaşlar bayramınız kutlu olsun...

Ben kedimi(4ay) sahiplendiğim zamandan beri (3 ay), veterinerim ile yaptığım görüşmeler ve tavsiyeleri üzerine, uygun bulduğu tariflerle ev yapımı yaş mama ve takviyeler ile besliyorum. Yakın zamanda çiğ beslenmeyi düşünüyordum fakat veterinerim çeşitli sebeplerle uygun bulmadı. Dolayısıyla az yaş mama + yeterli kuru mama ile devam etmekte karar kıldık.

Kedimi sahiplendiğim kişinin veterineri, BonaCibo içeriği için kedi sağlığı konusunda içerik olarak uygun, yeterli ve birçok mamaya göre temiz içerikli olduğunu söylemiş. Bunun üzerine ben de yaptığım araştırmalarla bunu bir nebze teyit ettim ve denemek istiyorum.
Sitesinde en az 3kg olarak satılıyor.

  • 3kg mama tahmini ne kadar sürede biter?

  • paket açıldıktan sonra bitene kadarki bekleme durumuna göre bozulma süresi nedir?

  • benzer fiyata (43₺) ve içeriğe sahip başka hangi mamalar tavsiye edersiniz?

Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Herkese çok teşekkürler. İyi bayramlar diliyorum...

6 CEVAP

Seliniz

3 kilogram mama benim 3 yaşındaki kedime 2 buçuk ay gidiyorr ama yaş mamayı azalttık vet tavsiyesiyle o yüzden kuru mamayı arttırdık diye daha kısa sürede gidiyor o fiyata mystic ve bonacibo var ztn bence mystic daha iyi ama siz bilirsiniz . Saklama koşuluna gelincede ben 10 kg alıp büyük kavanozlara koyup kapağına poşet bağlayıp güneş görmeyen yerde saklıyorum . Denemek için az az alın ve mystic deneyin bence . İyi bayramlarr ..

lwb

merakımdan soruyorum, hekim ne diyerek çiğ beslenmeyi uygun görmedi?

Ozge00

Benim kedi aylik 1 kg yiyor, bize 3 ay giderdi. Kedinin yemesine bağlı, az yiyorsa 3 ay gider bizim gibi.
Ben kavanoza Koyuyorum o kadar az miktar olunca. Bir kavanozum 1 kg alıyordu. Buzdolabı poşetine koyup serin yerde bekletilebilr, 5 kiloluk siseye de konulabilir

bbeyzvv

ben büyük turşu bidonu kullanıyorum 15 kilo aldığımdan

TarcinBey

Saklamak için ; ağzı kapalı bile olsa posetinde tutmayın. Metal, cam vs bir kapta saklayin. Poşette veya plastikte kaldıkça mama acıyor ve aromasini tadını beğenmeyip yemeyebilir.

FridaDora

Teşekkür ediyorum arkadaşlar biraz daha araştırma yapınca acana içerik olarak beni daha çok tatmin etti. Veteriner ile görüşüp öyle karar vereyim.