Kumuna Yapmıyor

gyilmazmd

2,5 yaşında erkek british shorthair’im var. Çişini hep eve yapıyor. Bir kere kumuna giderse üç kere dışarı yapıyor diyebilirim. Kısırlaştırma da yaptırdım geçen sene değişen bir şey olmadı. Kumu değiştirdim, kabı değiştirdim yine kar etmedi. Ev kedi çişi kokuyor resmen. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum :(

5 CEVAP

nilayy24

Oraları sirkeli su ile silin, karbonat dökün biraz beklesin sonra süpürün. Ayaklarını kuma batırın dışarı yaptıktan sonra. Ve tutamıyor olabilir idrar yollarında bir sorun olabilir, bence bi veterinere de danışın

Tengu

arkadaşım da 6 ay önce kedisini kısırlaştırdı ve sizdeki gibi işemeye devam ediyor kedisi. o da sizin gibi her şeyi denedi işediği yerlere bi daha işemesin diye sirke limon karbonatla siliyordu hatta günde 3 4 defa o yerlere kolonya döküyordu (kediler kolonya kokusundan hoşlanmıyor diye) bir sağlık sorunu da yok veteriner psikolojik bir sıkıntısı olabilir demişti. arkadaşım antidepresan tarzı bir ilaç kullanacaklarından bahsetmişti daha sonra aramız bozuldu konuşmadık bu ilaç olayını veterinerinize sormanız iyi olur

dsumru

Kızgınlıktaki gibi ağır bir koku varsa kısırlaştırılmadan önceki gibi yani veterinerinizden hormon testi isteyin benim kedimde de aynı problem var hormonda problem varsa ters hormon uygulayacaklar normal çıkarsa sonuç psikolojiktir çiş yapması. Kıskançlık stres vs bitkisel sakinleştirici haplardan verir muhtemelen bizimkisi hapla çözüldü gibi

Veterinere bir danışın, hormon sıkıntısı olabilir.

Daha muhtemelen aklıma şu geldi, daha önce işemiş olduğu yerlerde koku tamamen çıkarılmadıysa, oraları bir tuvalet olarak görüp yapmaya devam ediyordur.

Oradan kokuyu tamamen temizlemek gerekir

Siyammm

Çişini yaptığı yer çoğu temizlik malzemesi amonyak içerdiğinden sirke ile silinmelidir. Kedi mahremiyet istediğinden kum kabı ortada durmamalıdır