Kedim Parazit Kustu

Hanne60

2 yavru kediye 4 gün önce parazit şurubu verildi. Ertesi gün biri parazit kustu. Halsiz düştü. Yemedi. Gece serum takıldı. Bugün çok az da olsa yedi. Diğeri de kusmaya başladı. Parazit yok kusmasında. Sarı renkli sıvı kusuyor. Mama da yemiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Keşke vermeseydim.????????

7 CEVAP

Ozge00

Kaç aylıklar? Zayıf duruyorlar biraz

Ozge00

Bazen kaldiramayabiliyorlar aşı, şurup,hap vs

Ozge00

Ayni kum kabini kullanıyorsa geçmiştir diğerine de. Veteriner harici yapacak pek bir sey yok. Yas mama verebilrisiniz belki yer

meeeerlin

kilosuna göre fazla vermişsinizdir kendiniz mi verdiniz? bir veteriner kontrolünden geçmeleri şart

Hangi şurup ve kaç ml?

Hanne60

Veteriner vermişti 2 aylık anca. Soldaki olan serum alıyor hâlâ. Sağdaki yemeye başlamış. İkisi de klinikte . ????

TarcinBey

Midedeki parazitler zehirlenmeye yapmaya başladığı içinde sarı kusabilir. Ya da sarılık başlamış olabilir. Veterinerinize mutlaka sorun kontrol ettirtin sarılığı. Geç kalinirsa çok zor oluyor kurtarmasi. Sari safra kusmak çok hayri alamet değildir. Tam bilgim yok fakat parazit kustugunda birkaç gün sonra tekrar parazit hapı vs vermek gerekiyor. Her veteriner aynı ilgide olmuyor. Lütfen siz belirtin sorun bunları