Kadi Kabızlığı

sudeogrk

Merhaba kedim kabızdı, internette zeytinyağı içirmemi önerdiler. Ben de zeytinyağı içirdim fakat bir değişiklik olmadı ne yapmam gerekiyor. Biraz daha zaman mı tanımalıyım?

8 CEVAP

Bcanaydn

Ne kadar süre önce verdiniz

sudeogrk

3-4 gün oldu

sudeogrk

3-4 gün oldu

Gelyahron

Sıvı ağırlıklı besinler vermeye çalışın. Yoğurt kefir gibi. Yeterince su içmesini de sağlayabilirsiniz

sudeogrk

Korkmam gereken bir durun yok değil mi? Yoğurdu nasıl vermeliyim?

Gelyahron

Ev yoğurdu varsa daha iyi olur. Sulandırarak da verebilirsiniz eğer yemezse. Kabızlık altında yatan en büyük neden, Vücut yeteri kadar sıvı alamadığı zaman organlardaki suyu tüketmeye başlıyor. İkinci neden, Eğer kediniz hareket etmiyorsa bu da kabizlik yapabilir.

Ozge00

Düzenli yoğurt verin, yemiyorsa veterinerden prebiyotik alabilirsiniz. Suyu bol tuketmesine yardımcı olun. Evin birkaç köşesine daha su kabi koyun

Yoğurt ve kefir.