Kedi Maması Öneri

TarcinBey

6 aylık bir kedim var. Daha önceki çocuğumda yavru balıklı kedi maması bulmakta zorlanmamistim. Fakat
şu anda ithalat ihracat sıkıntılarından dolayı pek fazla gelmiyor ülkeye. Gelende ateş pahası. Kitten balıklı onerebileceginiz uygun fiyatlı mama tavsiyelerinizi alabilir miyim?

10 CEVAP

Merzela

Balıklıdan başka yemiyormu

TarcinBey

Tavukluyu daha çok seviyor. Sokak hayvanları için aldığımdan görünce hemen aşırıyor. Tüyleri ve alerji durumu için balıklı yemesini tercih ediyorum. Acaba yavruluk bitene kadar tavuklu yese bir sıkıntı olur mu Ve 15 kg Lik alicam.

TarcinBey

Alerjisi yok fakat tavuklu mama balikliya göre daha cok tüy döküyor ve alerji riski yaratıyor diye

iidyl

denemeden tavukluyu direkt elemeniz saçma, tavuk çoğu kedide alerjik tepkime veya tüy sorunu çıkarmaz

bazı kedilerin alerjisi vardır tıpkı insanlardaki gibi

balıklı kaliteli kitten mama bulmak çok zor ama tavuklu veya karma mamalar daha kolay bulunuyor eğer tavuklu önerin derseniz yardımcı oluruz

Merzela

Şöyle ben mystic yavru kullanıyorum tavuklu. İlk isterseniz 1.5 kilosunu alın alerjik durumuna göre değiştirirsiniz aşırı uygun ve içeriği cok başarılı bir mama. Öneririm.

iidyl

eğer alerjik tepkime olduğunu gözlerinizle görüp tavukla bağdaştırdıysanız kullanmayın ama denemeden kulaktan dolma olarak tavuklu mama vermiyorsanız o biraz saçma

TarcinBey

Kulaktan dolma değil kendimde veterinerde çalışmış bir insanım. Bizde mama çeşidi çok olmadığı için bilgim olmadı markalarda. Ve alerji olmasa dahi balıklı %10 döküyorsa tavuklu %20 döküyor bu aşikar bir şey. Kedi bu her türlü dökülüyor önemli olan ne kadar aza indirebilmek. @iidyl

TarcinBey

@merzela teşekkürler öneriniz için???? kendimde arastirdim ve bayağı zor bulmak. Yavruluk bitene kadar tavuklu yicek demek ki bebek☺️

bbeyzvv

mystic

iidyl

kedinin bünyesine göre değişen bir şey bu. tavuklu mama her daim daha fazla döker diye bir şey yok.

bakın mesela soru cevabın üst kısımlarında balıklı mama tüy döker mi kedilerim aşırı tüy döküyor diye başlık var.

mama önerisi yapacak olursam da n&d, fitmin ve mystic dışında içeriğini beğendiğim mama yok diyebilirim. acana orijen’e çoğu insanın imkanı yetmiyor ama en iyi içerik onlarda tabii.