Çiğ Et

Drawhel

Arkadaşlar bugün kedim çiğ et yedi pişmiş eti yemiyor bazen sadece haşlıyorum ve öyle veriyorum baharat vs atmadan ama bugün çiğ et yerken yakaladım. Buna alışır mı veya herhangi bir zararı olur mu? Bütün aşıları tam.

8 CEVAP

iidyl

ya bu çok tartışmaya açık bir konu, veteriner hekimler bile ikiye ayrılmış durumdalar çiğ beslenme için

ben yerinizde olsam çiğ beslemezdim ama siz bilirsiniz tamamen sizin insiyatifinize kalmış

Merzela

Şöyle çiğ et faydalı değil doğadaki kediler çiğ et yerken canlı bir hayvandan o anda direk besleniyor ve bu çok olağan birşey fakat sizin verdiğiniz çiğ et leşten farksız. Ve içerisinde birsürü bakteri bulunduruyor. Sadece biyolojik olarak değil psikolojisini etkiler. Daha vahşi bir kedi olabilir. Birde alışır. Sürekli çiğ et yemek isterse Cook zorlanırsınız benden söylemesi.

bbeyzvv

çok nadir yemesinden sorun olmaz
kuru mama yiyorsa kedi yediği etlerin mümkün olduğunca pişmiş olması lazım

Parazit oluşabilir.

bbeyzvv

şoklanmış (çok düşük sıcaklıklarda aylarca dondurulmuş) ette parazit yoktur
ve çiğ et kedileri vahşileştirmez

ben soruda şoklanmış et yazısını görmedim ondan parazit dedm.

Drawhel

@iidyl hayır canım ben çiğ et ile beslemiyorum zaten de tezgahta doğranmış et vardı kokusunu almış mutfakta kimse yokken gitmiş bı baktım et yiyor hemen aldım ama bir zararı olur mu diye sizlere sorayım dedim belki daha önce aynı durum ile karşılaşan arkadaşlar olmuştur.

Drawhel

@betulderintas evet soklanmamıstı