Kakada Tüy

bbeyzvv

Anket

sindiriyordur
(5 oy)
sindiremiyordur
(3 oy)
Toplam (8 oy)

oğlanda parazit çıkınca kızların da var mı diye merak ettim kakasını yapar yapmaz baktım içine parazit yoktu da çok az bir şey tüy vardı bu sindirebildiği anlamına mı gelir yoksa sindiremediği anlamına mı gelir

12 CEVAP

Merzela

Tüy sindiremiyor. Evde dikkat edin tükürme refleksleri yok buyuzden agzına geleni yutuyo yavrucaklar. Kıldır tüydür bu tarz şeyler etrafta bırakmayın. Kendi tüyüyse zarar gelmez.

bbeyzvv

kendi tüyü
kedi çimi+hindistancevizi yağı kullanıyorum sindirmesi lazım aslında da çok az bir şey vardı zaten 3-4 tane

Herhangi bir sorun olacağını sanmam. Malt kullanıyor musunuz?

Gelyahron

@bbeyzvv hindistan cevizi yağını ne için veriyorsun?

Ağız sağlığı için kullanılıyordu

Merzela

Yani benim bildiğim malt ve onun benzeri şeyler tüyleri dışkı yoluyla atmaya yardımcı oluyor. Kusmaması için. Oyüzden normaldir.

TarcinBey

sindiremiyor fakat Dışkı ile atıyorsa sorun yok. Kusma ile de atabilir. Sindiremeyip bağırsaginda vs takılması daha riskli.

elberp

Gimcat Malt macun kullandığımız için Maya'nın da yuttuğu tüyler dışkısıyla çıkıyor. Şimdiye kadar hiç dikkatimi çekmemişti ama dünkü sorumda paylaştığım fotoğrafları çekerken fark ettim, bolca tüy gözüküyordu.

Gelyahron

Bitkisel yağların özellikle damıtma yolu ile elde edilenlerin zararlı olduğunu okumuştum. Çok bilgi kirliliği var. Karar veremedim açıkçası. Ama sizde malt yerine kullanıyormussunuz. Metabolizmaya etkilerini merak etmiştim malt özelliğinden hariç. Teşekkürler

bbeyzvv

ben baya araştırdım kullanmadan önce hindistancevizi yağını ve aylardır kullanıyorum şu an zararını değil faydasını gördüm gingivite iyi geldi tartarları azaltmaya başladı

bbeyzvv

malt yerine dediklerimi kullanıyorum çünkü kedilerim çok şımarık ve malt olunca vermediğimde bana saldırıyorlar

neyse internetten iyice araştırınca olması gerekenin bu olduğunı öğrendim yine de teşekkürler

bbeyzvv

hindistancevizi yağı yurt dışında sıkça kullanılıyor antiseptik ve antihairball yani hep diş bakımında kullanıyorum gazlı beze sürüp ovalayarak hem de haftada bir biraz mamalarına katıyorum tüyleri sindirsinler diye türkçe değil ama çok yabancı makale var bunun hakkında