İshal Ve Mama Sorunu

Milovat

Bu konu hakkında belki de sorduğun dördüncü soru falan çünkü neden çünkü veterinerimizin verdiği ilaç beraberinde probiyotikten sonra kedim üç beş tane de olsa yediği mamayı bugün itibariyle yememeye başladı ve hayvan adeta idrar yerine kaka yapıyor bir günde beş kere kakaya çıkıp bir kere idrara çıktı.Sorun şu ki tekrar veterinere de gidemeyiz çünkü şu an taşrada bir evdeyiz. Veterinerimize gidip gidemeyecegimizi sormuştum ve çok büyük bir sorunu yok kısa mesafe ise gidebilirsiniz dedi. Yol bir buçuk saatlik ancak şu an aracım yok ve buradan herhangi bir otobüs de gecmiyor. Sinirli ve panik olmaya başladım. Klinik telefonu da kapalı ne yapmam gerektiğini bilemez haldeyim şu an. Mide yorgunluğu nedeniyle boyle bir durum yaşayan var mi? Korkmaya başladım artık.

11 CEVAP

Gelyahron

Veteriner yoğurdu da önermiyor. Size bir önerim var faydası olacağını umuyorum. 1 litre su kaynatın. Ilıdıktan sonra içine 1 yemek kaşığı şeker ve 1 tatlı kaşığı tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Normal sıcaklığa gelince şırınga ile icirebilirsiniz. İzotonik serumun ev yapımı tarifi bu. İshali kesip su dengesini sağlayabilir. Bobrek hastası kedimizde uyguladığımız için öneriyorum. İsterseniz deneyebilirsiniz

ayays

Çok geçmiş olsun geç gördüm ama kuzunuz nasıl inşallah ıyidir:(

Gelyahron

Su iciyor mu kediniz? Yoğurt vermeyi denediniz mi?

Milovat

Suyu şırınga ile veriyorum neyse ki içiyor, yoğurdu dün ve ondan önceki gün vermiştim. Veterinere de dün gittik, gitmeden önce tavuk göğsü haşlayıp vermiştim ishali için vet bey kızdı. Kedim beyazmis ve tavuk hiçbir şey yapmazsa tüy dökülmesi ve deri sorunu yaparmış. Bana alternatif bir çözüm de sunmadı ki. Gerçekten dört beş günde seksen yas aldım. Daha çocuğun midesinin neden yorulduğunu anlamayamadim.

Milovat

O kadar gerilmisim ki köpek bakımına sormuşum soruyu...

Milovat

Hemen deneyeceğim. Çok teşekkür ederim ve yavrunuza çok geçmiş olsun.

Gelyahron

İyi dilekleriniz için teşekkürler. İnşallah şifa olur sizin kedinizde eski sağlığına kavuşur

Milovat

Umarım üç dört gündür doğru düzgün uyuyamıyoruz. Uyku sorun değil ancak biliyorum ki yavrucak benim stresimi de hissediyor. İnsan çaresiz kalıyor gerçekten böyle durumlarda. Biz çok çok teşekkür ederiz iyi dilekleriniz için. Kedilerinizin tüyleri kadar ömürleri olsun

Gelyahron

Sizi çok iyi anlıyorum. Ne kadar güçlü olursanız kediniz de o kadar güçleniyor. Aranızda görünmez bir köprü oluyor. O da hissediyor sizin çabalarınızı emin olabilirsiniz buna. Bazen tedavilerde agresif yöntemler gerekebiliyor. Zorla su içirmek zorla yedirmek gibi. Tekrardan teşekkürler

Milovat

@ayays şu an çok daha iyi :') İshal durumumuz hafifledi. Yani önceden gündüz dört gece dört olmak üzere sekiz kez tuvalete giden Yavrucuk şimdi sayıyı düşürdü bu da yavaş yavaş iyileşiyoruz demek ve istahimiz da düzeldi :D O kadar mutluyum ki anlatamam, çok teşekkür ederim.

Milovat

resimag.com/p1/3c2986c5903.jpeg ishal diye halıları üst üste koyduk sjfjsjfj biri kirlenirse öbürünü alacağız diye ama o böyle uyumayı tercih etti. Meneksemsi :DD bu fotoğrafı da iyi olmamizin tescili için atıyorum şanslısınız djjfksf