Çok Merak Edilen Çam Peleti (Fotolu)

FridaDora

Merhabalaaaar...

Haziran sonundan beri kullandığım CATMOZZ TOPAKLANMAYAN ÇAM PELETI KEDİ KUMU hakkında tecrübelerimi paylaşmak istedim.

  • 12lt peleti (24₺) 1 ayda kullandım. Hergün temizledim, kakaya yapışan peletleri ayıklamadan çöpe attım (ayıkladığım ve temizlerken etrafa dağılanları topladığım takdirde 1 buçuk ay yetecektir.)

  • kedim yavru (4aylık) tuvaleti, günde ortalama 4-6 kez idrar, 1-2 kez kaka için kullanıyor. Kabın 1/3 ünü doldurdum, eksildikçe ekleme yaptım 1ay sonunda 10gün daha kullanacağım peleti komple atmak durumunda kaldım ve yeni pakete geçtim ( birkaç gün evde değildim ve annem düzgün temizleyemediği ve kaka taneleri kaldığı için oluşan kokudan rahatsız oldum, koku duyum çok hassastır).

  • ürün sıvı ile buluştukça şişip talaşa dönüşüyor. Kaka topaklanmıyor fakat kürekle evirip çevirdiğinizde yapışan peletlerle eğer dağınık yapılmış bir kaka değilse bir çeşit topak oluyor ve daha rahat kürekleniyor).

  • 3 katlı Elekli kabın 2tanesini (40₺), normal kabın 4 köşesine ters çevirdiğim kase ile yükselterek koydum. üstteki fazla peleti kürekle boş olan eleğe atıyorum, talaşı çok kalan kısmı da eleyerek temizliyorum.

  • çıkan talaş wc ye atılabilir. Ben başta birkaç gün atarak denedim sorunsuz eriyip gidiyor fakat tuvaletimizin tesisatının eski ve sorunlu olmasından dolayı risk almak istemedim o yüzden poşetleyip çöpe atıyorum.

  • idrar yada kakanın renginde ve kokusunda bir değişiklik olduğu takdirde, zamanla talaş ve pelet rengine alışan göz radarınızla farkı anlayabiliyorsunuz( karpuz kabuğunu araklayıp yediğinde farkedebildim)

  • çam kokusunun keskinliğini azaltmak için kullanmadan önce açık havaya birkaç gün serdim. Fakat kutulu halinin de çam kokusu keskinliği olmadığını farkettim. Beni rahatsız edecek, eve yayılan bir koku(çam) değildi.

19 CEVAP

golsahyildirim

İlaç gibi geldi bu bilgilendirmeniz, emeğinize sağlık :) Sorum şu ki hâlâ bu peleti kullanıyor musunuz, memnunsanız sipariş etmeyi düşünüyorum ben de.

FridaDora

Galiba merak eden yokmuş arkadaşlar, boşa uğraşmışım :))))))

FridaDora

@beyza kapalı tuvalet ile kullanımı konusunda bir fikrim yok. Pahalıymış fakat Para biriktirip almak mantıklı geldi.

esrctn

Benim o siteden aldığım bir yer var hem 10 kg 30 tl gibi bir şey sanırım yanlış hatırlamıyorsam başka bir satıcıdan almıştım ve pişman oldum. Kesinlikle kokuyu hapsetmiyordu ve kedim gidip tuvaletini yapmıyodu kokudan rahatsız olduğu için. Aldığınız yer de önemli bu yüzden. Fotoğraftaki renkte olmasına dikkat edin.