Kedim Alıştıkça Isırmaya Başladı

ElanurAksoy

Arkadaşlar kedim erkek şuan 2 aylık olmak üzere 2 haftadır bizimle birlikte yaşıyor 3.gününden sonra alıştığı için ve yavru olduğu için çok çok hafif karnını kaşıdığımızda oyun amaçlı ısırıyordu tırmalaması neredeyse hiçti şu 3 gündür çok fazla tırmalamaya ve ısırmaya başladı sadece uykusu geldiğinde ve nadiren ısırmadan sevdiriyor, diyelim elimizi ısırdı elimizi çektiğimizde geri atlıyor kolumuza niçin yapıyordur sizce ve nasıl geçirebiliriz hayırdan ve odadan çıkıp gitmeden fazla anlamıyor gibi duruyor parmak ucumuzu ısırırsa çok hafif damağına veya diline bastırdığımızda bırakıyor 10 sn sonra geri ısırıyor lütfen yardımcı olun, şuan bir problem değil fazla acıtmıyor ama o büyüdükçe bu acıtma durumunun seviyeside büyüyecek yardımcı olur musunuz???

10 CEVAP

nisanurertk

Benim kedim de 4-5 aylık tırmalama huyu yok ama bizim ki de çok ısırıyor bunun sebebi yeni dişlerinin çıkması ve kaşındırdığı için sizi ısırması elle çok fazla oyun oynatmayın ısırmaya başladığı zaman oyuncağına yöneltin

venniee

ısırma yavaş yavaş geçecektir en azından bizimki geçti. tırmalama içinde tırmalama tahtası alın

ElanurAksoy

Arkadaşlar yazmayı unutmuşum dün 30 dklık bir yolculuk yaptık 2 saat falan başka evde başka bir odada durdu anneannemlere gittik, ondan dolayıda olabilirmi en çok bugün hırçın

Gulsahka

merhabalar. benim kedim 2 yaşında. onun da karnını severken ısırıyor beni. şöyle ki sizin kediniz henüz küçük geri çekerken oyun sanıyordur. benim kedim 2 yaşında olduğu halde ısırırken acıtmıyor sadece ağzı ile elimi tutuyor gibi bir şey yapıyor. oyun oynuyor yani merak etmeyin. kötü olacağını sanmıyorum.

dsumru

Çok hırpalamalı oyunlardan kaçının kedinin yapısına göre değişir huy durumu biraz ama çok mıncıklamayın bebek olduğu için yaramazlık ısırma falan çok normal yaşadığı ortam stresli değilse büyüdükçe sakinleşir

Siyammm

Elinizi her ağzına aldığında ağzına doğru iyice ittirin rahatsiz olup kendi çıkarıcak. Yanından geçerken atlıcak diye korkmayın mesela sizin enerjinizi yansıtır oda korkup hırçınlaşır

ElanurAksoy

yok elimizi ısırdığında falan sakince bekliyoruz ototiter bir sesle hayır diyoruz eğerki uzun süre bırakmazsa ve can acıtmaya başlarsa hafif bir şekilde çekiyoruz elimizi

Aylin9995

Merhaba :) Ama kediler üç haftalık olduktan sonra karınlarıyla oynanmaz ki :) İçgüdü meselesi onlar için karınları. Mesela daha buyuk cins kedilerde doğada hiçbir zaman sırt üstü yatıp uyuduğunu görmezseniz çünkü birisi saldırır oraya diye. Ev kediler için de bu içgüdü aynıdır. Kedilerin orta kısımları çok hassas bu yuzden sevmezler oradan sevilmesini de. Göbeği ile ellerinizle oynarsanız da bu içgüdü ortaya çıkıp oyun oynarken de olsa ısırırlar. Ellerinizle oynarsanız da zamanla ellerinizi oyuncak olarak göreceği için sürekli atlayıp ısırmayı çizmeye çalışacaktır bu yuzden bence oyuncaklara yöneltin ve ellerle oynamayın. Yoksa yetişkinlikte kırması çok zor olan bir alışkanlık olabiliyor. Başarılar! :)

TarcinBey

Dişleri kasindigi için başlarda isiriyorlar. Fakat alışkanlık haline gelmişse gecmis olsun ???? ölen yavrum 2-3 yaşına gelene kadar sürekli ısırdı. Buyumenin verdiği sakinlikle bırakmıştı tamamen olmasa da

Buketbayraktar

3 aylık kedim de aynı şekilde. Harekete çok duyarlı başka bir oyuncağa dikkatini vermesini sağlıyoruz ama yine yürüdüğümüzde pusu kurup ayaktan yakalıyor. Büyüdükçe azalır diye umuyoruz:) bir de bizimki karnına dokunulmasından hiç rahatsız olmuyor keyif modundaysa sırt üstü yatıp karnını sevdiriyor bile ilginç bir bebe :D