Sokak Kedileri İçin Mama

Tengu

sokaktaki kedilere az da yeseler daha besleyici olsun diye yavru kedi maması veriyorum ama geçenlerde yavru kedi mamasını daha çok yemeleri gerekiyor diye bir şey okudum. doğru mudur?

4 CEVAP

iidyl

yavru kedi maması yetişkin kedilere gereksiz vitamin yüklemesi yapar. yavru kedi mamaları yetişkin kedilere miktar olarak az, içerik olarak da fazla olacaktır ama karınları uzun süre tok kalmaz. alacakları karbonhidrat ve protein ağırlıklı tok tutacak bir besin çok daha iyi olur. tabii sizin tercihinize bağlı ama 10-15 kg yetişkin maması alırsanız (mystic bayağı ucuza denk geliyor mesela) daha uyguna gelir ve kediler için de daha sağlıklı olur.

Tengu

keşke daha önce sorsaymışım iyi bir şey yaptığımı düşünerek 2 yılı aşkın süredir hata yapıyormuşum teşekkür ederim. mysticin fiyatı gerçekten uygunmuş. elimdeki mama bitince mystic alacağım. tekrar çok teşekkür ederim

Seliniz

O kadar büyük bir fark olmaz bence eğer mama kaliteliyse .Adult kitten mamalarda sadece boyut değişiyo ama mystic yetişkin çok daha mantıklı evt bencede yetişkin maması verin

iidyl

zararın neresinden dönerseniz kârdır, açlıktan öleceklerine kitten mamayla beslensinler daha iyi.. hiç vicdan azabı çekmeyin yani.

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)