Yavru Kedi Gözünde Perde

Blychee

Merhabalar bu bebeği ve kardeşini kuzenim fark etmiş gözleri tamamen kapalıydı ikisinin de. Benimle iletişime geçti ben de çay tedavisi ve genta damlası kullanmasını söyledim. Bir süredir yapıyor. Öncesi sonrası koydum. Gözünde hafif perde kalmış acaba başka onerebileceginiz damla ya da yöntem var mı, bu perde de düzelir mi zamanla?

9 CEVAP

Gelyahron

Baya düzelmiş aslında. Tobrased ve terramicyn var ama gentagut da iyi bir damla. Zamanla duzelebilir

zimmer

Damla kullanmana rağmen uzun süre geçmiyorsa başka bir rahatsızlık olabilir gözünde. Ben bir yavru kediye tobrased uyguladım. 1 gözü tamamen düzeldi ama bir gözü hep perdeli kaldı. Düzelmeyince veterinere götürdüm kornea ülseri olmuş o gözü. Kornea ülseri için başka bir damla önerdi. Onunla tamamen iyileşti gözü.

Blychee

Öğrenci olduğu için pek veterinere götürebilecegini sanmıyorum ama dernekten birileriyle görüşüp en azından fotoğraf yoluyla öğreneyim , başka damla uygular o zaman eğer dediğiniz gibi bir durumsa. Çok teşekkürler

zimmer

Anladım. Kornea ülseri damlasını veteriner önerisi olmadan kullanmayın yalnız. Belki de kornea ülseri değildir kedi.

zimmer

Sokak kedisi için göz muayenesine para alacağını sanmam. 1 dk bile sürmüyor gözüne bakıp şu olmuş diyor.

FridaDora

3 günden fazla kullanılmaz genta. Antibiyotik olduğu için. Veterinere götürmek en doğrusu

Ripasida

Kedilerin gözünde perde genelde 2 türlü oluşuyor Bi hastalık bir de gözlerine bir şeyler kaçtığı zaman çay demiyle silip damlalarını damlanın 1 hafta içinde geçmezse hastalıktan dolayı olmuştur veterinerin bakması gerekiyor

Blychee

Çok teşekkürler cevaplarınız için merak etmeyin bilinçsiz damla kullandirtmam ^.^ 2-3 gün daha düzelme olmazsa götürürüz veterinere en kötü barınakta baktiririz ona göre bir yol çizeriz

Blychee

Bebeklerin ikisinin de gözü tamamen iyileşti, bahçede bakıyorlar o yüzden sahiplendirmeyi düşünmüyoruz, herkese teşekkürler ♥️♥️