Kedim İşemiyo

poughkeepsie

Mecburi sebeplerden dolayı 1 aylık şehir değiştirdim burda kedim ortama hemen alışamadı korktu doğal olarak. Geldiğimizden beri yani totalde 1 gündür işemedi. İşemesi için napabilirim kumuna koyuyorum koklayıp çıkıyor

7 CEVAP

FridaDora

Onun gözünün önünde, ona bakarak Yere sırt üstü yatın. Ortama güvendiğiniz ve rahat olduğunuzu hissettirin. Siz ondan dolayı endişeli oldukça onun da stres seviyesi artacaktır. Evdeki düzene yakın şekilde hareket etmeye çalışın.

ayays

Çok sık aralıklarla iki kere zorunlu ve önemli bir ameliyat geçiren kızım da da aynı durum söz konusu. Hatta kaka için bile gitmedi. Kabız mi diye düşündüm ama çiş de yapmayınca ihtimal vermedim. Doktor ameliyat stresine bağladı. Bugün en sonunda dedim biraz uğraşayım , yardim etmeye deneyeyim, belki olur. Kuma koydum, kum öğretir gibi pati eşeledim, ışığı kisip uzaklaştım. Iki dakika içinde epey kaka yapmıştı kabız olmadan. Ama hala çiş yok :)))) hayatımda çiş yapmasını bekleyeceğine inanmazdim:)) kolay gelsin bize... ah bu stres.

QueenMete

Merhaba idrarını ve dışkısını yapamayan kedilere genelde kumuna götürüp kumuna patisini sürerek ya da o bölgeyi uyararak yardımcı olabilirsiniz

noscrubs

Bizde de aynısı oldu bayram nedeniyle 2 günlüğüne gittik ne yemek yedi ne su içti ne tuvaletini yaptı. Ortamdaki bütün sesleri azalttım, evdekilere rica ettim kedimin bulunduğu odaya girmediler ve alanı önce kesfetmesi gerekiyor yani her yere girmesine izin verdim ben tüm koltukları vesaire kokladı ondan sonra düzeldi kolay gelsin :/

poughkeepsie

teşekkür ederim hepinize hem işedi hem sıçtı gerçekten kedi boku bi insanı neden mutlu eder anlamış değilim...

Aylin9995

Merhaba :) Ona bir oda ayırabiliyorsanız ayırın, ayıramıyorsanız ona evin bir köşesini adayın. Battaniyesi yatağı maması kumu hep orada olsun. Zamanla alıştığında yayabilirsiniz eşyalarını evin içerisinde. Başarılar! :)

poughkeepsie

bi de eve daha kolay alışmasını nası sağlarım