Kediyi Sevmek

Kedimi üç aylıkken aldık bize geleli bir aydan fazla oldu ve sürekli elime saldırıyor sabahları örtüden girip ayaklarımı ısırıyor.Onu çok seviyoruz ancak sadece uyurken kendini sevmemize izin veriyor .Sadece Dışardan geldiğimizde bize sürtünüyor Sevdiriyor.Isırmaması için oyuncak aldık her yolu denedik.Büyüdükçe daha sakinleşir mi bir ay bize güvenmesi için yeterli mi .?

6 CEVAP

Simgebykl

Her kedinin karakteri farklıdır. Benimki de az sevdirir mesela onu uzun süre görmeyelim ayaklarımıza sürtünür ya da uykudan kalktıktan sonra başka sevdirmez ama onu öyle kabullenmeniz lazım

Bllmn

Asla değişmiyor. Biz de bir umut kısırlaştırınca belki sakinleşir dedik ama hiç bir değişiklik olmadı. Beni her gün bir doz ısırıyor mesela, hiç boş geçmez sağolsun

zerenozkaya

Benimki de ısırıyordu azcık kızmaya başladım zaten suçlu olduğunu anlıyor.Kendi yolumu anlatayım belki işinize yarar:
Isırdı diyelim şimdi.Önce "Mina!Niye ısırıyorsun diye sesimi yükseltiyorum.O zaten bi kedi kedi bakmaya başlıyor.Sonra hemen gözlerimi dikiyorum bu onların dilinde tehdit anlamına geliyor.Sonra zaten mıyk mıyk edip oturuyor simit kollar yapıyor.Sakinleşiyor yani.He diyelim gözlerini diktikten sonra hırçınlığı devam etti.Sizinki de can,onu odadan çıkarın ve ne kadar miyavlarsa miyavlasın en az yarım saat içeri almayın.Bu ceza yöntemiyle yaptığının yanlış olduğunu kavrar.

Bllmn

Asla değişmiyor. Biz de bir umut kısırlaştırınca belki sakinleşir dedik ama hiç bir değişiklik olmadı. Beni her gün bir doz ısırıyor mesela, hiç boş geçmez sağolsun

Bllmn

Asla değişmiyor. Biz de bir umut kısırlaştırınca belki sakinleşir dedik ama hiç bir değişiklik olmadı. Beni her gün bir doz ısırıyor mesela, hiç boş geçmez sağolsun

Bllmn

Aynı dediğinizi yapıyorum ben kızıyorum dik dik bakıyorum. Kulaklarını yatırıp bir geliyo daha şiddetli saldırıyo???? odadan atıyorum ertesi gün aynı saatte yine aynı hırsla dövmeye geliyo????