Scottish Kedim İçin Hangi Mama ??

kediaskim

bir haftadır whiskas kullanıyorduk ve zararlı olduğunu önerdik bu siteden bana önerebileceğiniz yavru kedi maması var mı acaba ???

25 CEVAP

Badems

Kedinizin cinsini belirtmenize gerek yok, mama markasında farklılık yaratmaz. :) Whiskas piyasadaki en zararlı mamadır. Kedim yavruyken Pro Plan kullanıyordum, şu an N&D kullanıyorum. İkisinin de yavru kedi mamaları iyidir.

kediaskim

veterinerimizde proplanı önerdi proplan kullanmayı düşünüyoruz ben whiskası iyi zannediyordum interntte okuduklarım korkunç

kediaskim

anladım ND benim bütçem için biraz fazla bonacibo nasıl sizce?

kediaskim

brit care de olabilir aslında onu da çok önerdiler

Royal canin , proplan , Hills 3 ünden 1 ini gönül rahatlı ile kullanabilirsiniz

Badems

Yok, piyasadaki en kötü market mamasıdır. Zevkle yer ama ileride geri dönülemeyecek hastalıklara yol açar.

dollfacepersian

Ben de N&D tavsiye ederim. Ayrıca Acana ve Brit Care de. Pro plan yüksek oranda tahıl içeren bir mama. Bu yüzden bence tercih etmeyin..

Badems

Ya ben *********'nın ürünlerini sokakta baktığım kedi/köpekler için kullanıyorum. Evde beslenen için çok uygun değil bence. Aylık ne kadar verebilirsiniz, bütçeniz nedir?

kediaskim

aylık olarak 60 70 zorlarsak 80

kediaskim

narlısını bulabildim siz narlı ı kullanıyorsunuz

Gofretsla

merhabaar öncelikle proplanı yavruyken denedim kokusu yok,üstelik mocha tadını hiç beğenmedi(köpek) proplan alma bence hılls kullanabilirsin önce dene mesela petlebide 400grlık 2 paket hılls mama 22 tl hatta 4 tane alsanız 1.5 kg geliyor normal olarak hıllsın 1.5kgsı(90) tl ND önerebilirim arkadaşım kedisi için onu yediriyor ve beğendiğini söylüyor alacaksan nd tahıllı al(az tahıll olan) piyasada tahıl köpeklere zararlıdır diyorlar fakat köpek ve kedilerin tahıla hiçbirsorunu yok hatta gerekli bile acana ve orıjen alabilirsin bunlarda gzel mamalardır tabi bu söylediğim mamlar dünya çaında çok ünlü ve çok iyi mamalar *********dan bonacıbo kıttnadabakmalısın benım 15 kedimde ondan yiyor bu mamarı tek tek araştırıp bakmanı öneririm

kediaskim

proplan düşünmüyorum ama royal caninle hills arasında kaldım

Badems

E tamam N&D için ben 55 lira gibi bir şey ödüyorum petshoptan alıp. 1.5 kilo alıyorum, 1 aydan biraz fazla gidiyor

kediaskim

bu siteden baktımda onlar 10kg imiş bende neden bu kadar pahalı diyorum yani nd güvenilir ve sağlıklı ise kullanacağım

harikayanadur

brit care i bende duydum proplan ın yan ürünüymüş kullanılabilir mi acaba ?