Diş Sağlığı.

bihtercik

Kedimin diş sağlığı için fırçalamak haricinde düzenli olarak ne yapabilirim?
Önerisi olan var mı?
(Diş etleri çok hassas.)

6 CEVAP

Ozge00

Tam olarak ne icin istediğinizi anlamadım ama yani dis sağlığı icim bir suru ürün var ınternette, yazınca çıkıyor.

Ozge00

Isırma çubukları bence. Hem benimki cok severem oynuyor, yanindan ayırmıyor hem de beni ısırmiyor. Yani bir de üstüne kedi nanesi ve türevleri sürerseniz daha iyi.
Yani baska ne yapılır bilmiyorum. Fircalama ve solusyon yeterlidir bence. Bu konuda cok kesin bilgiler yok aslında uzman birine danışmak en güzeli olur.

bbeyzvv

gazlı beze hindistancevizi yağı sürüp silin
tavuk suyu içirin

bihtercik

Dediğinizi denedim ama istediğim sonucu alamadım.
Ben daha çok düzenli yapıldığı halde zararı olmayan jel krem vs tarzı bir şey arıyorum.

Ozge00

veterinerinizden dis için solusyon alabilirsiniz. Internette de satılıyor ama danışarak almak daha iyi olur. Tartar oluşumunu engellemek icin çiğneme çubukları satılıyor.

bihtercik

dentavedin solüsyonunu kullanıyorum zaten ama sürekli olarak kullanmamak gerekiyor.
o yüzden sordum böyle düzenli kullanımda zararı olmayacak bir şey var mı diye