Kedilere Sürekli Haşlanmış Tavuk,Et Vb Verilir Mi

havva00

Tabiki ben kedimi kuru mama yaş mama ile besliyorum ama aileme birtürlü laf anlatamıyorum.diyorumki sürekli haşlanmış tavuklar ciğerle beslenilmez ama anlamıyorlar.Bende dedimki buraya yazımde görsünler

12 CEVAP

bbeyzvv

o çok övdüğünüz yaş mamalarda bir sürü katlı maddesi var ne eti olduğu belli değil ve can çatlasın %80 et onun yerine evde haşlayıp vermeniz daha iyi
yaş mamayı her gün vermeye iyi diyosunuz buna demiyosunuz ya ben size bir şey demiyorum cidden siz bu kafayla çok yaşamazsınız

bbeyzvv

barf beslenme diye bir şey var şoklanmış çiğ etle besleniyor kedi
bu en iyi kuru mamadan daha sağlıklı çünkü kediler doğada sadece et yer en iyi kuru mamada bile %100 et olmadığından barf çok iyi bir seçenek eğer yapabileceğinize inanıyorsanız haşlanmış değil çiğ beslenmeye geçin bununla ilgili çok yazı var araştırın

Seymaaacaan

Sürekli verilmesi uygun değil ama haftada 1 verebilirsiniz yada daha sağlıklı içeriğinde ne olduğunu bilerek yaş mama hazırlayabilirsiniz hem ailenizin hemde sizin isteğiniz olur. Ben kedime haftalık mama hazırlıyorum içerisinde ciğer veya et + havuç + patates koyup haşlıyorum günde bir veriyorum severek yiyor isterseniz deneyebilirsin

bbeyzvv

ciğer sık verilmez haftada bir en fazla diğerleri sık sık verilir ve yaş mamadan daha sağlıklı yaş mama yerine ondan verilmesi daha iyi ailen senden daha bilgili araştırmadan etmeden her konuya yorum yapma

Esila46

Evde yaptığınız verdiğiniz daha iyidir sağlıklıdır. Yasmamada her zaman verilmez.

yusufsaygin2

Yiyebilir ama bir süre sonra kuru mama yemeyi bırakabilir. Fazla abartmadan verebilirsiniz.

bbeyzvv

ben onu orda sadece size demedim
soruyu düzgün sorsanız düzgün cevap veririz
kedinin hayvanın her bölgesinden yemesi gerek eğer her bölgesinden yerse olur yemezse olmaz

havva00

Hayır kuru mamayı vermeyip tavukla besleyecekmişim
Öyle diyorlar

havva00

Bbeyzvv siz beni anlamadınız ailem sürekli haşlanmış tavuk ile besleyip kuru mamayı bırak diyorlar

havva00

Birde onların demek istedikleri kasap artıkları varya onlarla besle diyorlar daha ucuz olduğu ben eksik sormuşum

havva00

Ben eksik sorduğum için söylediklerinizi terslemiyorum bu kafayla yaşayamazsınız falan

havva00

Tamam