Kedim Çoook Tıslıyor.

Merzela

Merhaba kedim 5 aylık oldu artık. Sürekli evde olduğundanmı bilmiyorum. Veterinere götürüşüm üz olay oluyor. Evin kapısından çıkar çıkmaz başlıyo tıslamaya homurdanmaya taşıma kafesinde var çantasıda var hep böyle özenmişimdir kedimi taşıma çantasına koyup yürüyüş yapmayı filan oda dışarı izlicek güya işte. Bırakın dışarıyı kapıyı cıkar cıkmaz başlıyor. Hiç bir tranva da yaşamadı. Birde evde yabancı kişilere karşı saldırgan misafir zor gelir oldu hakikaten. Nasıl alıştırabilirim insanların zararsız olduğunu sonra dışarısını bir tehdit olmadıgını. Her gün 5 dk çantasına alıp yürüsem mi dışarıda? Alıştırmak istiyorum.

4 CEVAP

poughkeepsie

alışmıyolar kolay kolay, doğaları öyle yabancı yer tanımadık insan onları korkutuyor. kendi keyfimiz için de onlara stres çektirmek bana çok da mantıklı ve gerekli gelmiyor açıkçası. yürüyüşe çıkmayıverin amaan diyip geçmek gerek, veteriner için de mecburi olduğu için ara sıra tahammül etmek gerekiyor

Anonymus552223

Misafirler ise kediye nasil davranacagini kendileri bilmeli. Bizimkiler de herkese sokulmaz kaçarlar

Merzela

Yürüyüş hiç önemli değil. Veterinere giderkende cok zorlanıyoruz muanedede aynı şekilde arkadaşımın kedisi kardeşi kucaktan kucaga gidiyor tanımadıklarına aynı şekilde bilemiyorum bizmi bi yerde yanlıs yaptık diye düşünmüyor değilim.

Anonymus552223

Veterinere belli bir yastan sonra senede 1 falan gidiliyor. Ic dis cok sık yaptirmayin, hap veya damla alip evde yaptirabilirsiniz. Kisirlastirma icin gotureceksiniz mecbur onu da dikisleri kendi yokolacak sekilde yapan ve antibiyotigi tek seferde veren bir veterinere goturun. Onun disinda senede 1 kez karma