Kedi Isırmasını Engellemek

heniy

Merhaba arkadaşlar , kedim 4.5 aylık ama sürekli ısırarak oynuyor benimle ve gerçekten çok can yakıyor bende alışsın istemiyorum ama severken bile bir anda elimi ısırmaya başlıyor , bunu nasıl engelleyebilirim ?

3 CEVAP

Gelyahron

Hareketli oyuncaklar temin edip dikkatini o yöne çekebilirsiniz. Kendinizle oyun oynayarak biraz daha fazla ilgilenin. İyice yorulduğu zaman kendini isirmadan sevdirir

Bikedi

Ben de bu konuda muzdaripim. Hayir diyorum oynamayi birakiyorum. Henuz bi faydasini goremedim. Benden yuz bulmazsa esime gidiyor ondan bulmazsa ogluma gidiyor hepimizi dişliyor... Veteriner buyuyunce akillanir diyor:)

Aylin9995

Merhaba :) KESİNLİKLE ellerinizle oyun oynamamalısınız. O kendi kendine oyun oynarken sevmeyi de çalışmayın. Çünkü eliniz bir yerden sonra onun gözünde oyuncak gibi görünüp, oyuncak bulmak yerine direkt sizin ellerinize saldırabiliyor. Bol bol oyuncaklarıyla oyun oynayıp alıştırmanız lazım sadece. Oltalı oyuncaklar var, onlarla kudurur kediler normalde hem eliniz de ondan uzaklaşmış olur oyun oynarken onunla, oyuncak atıp bulmasını da isteyebilirsiniz de :) Mırlayıp ısırıyorsa sevgi ısırığı deniyor ona çok tatlı bir davranış, ama eğer bayaaa ısırıyorsa ''ağğh'' diye bir ses çıkartıp, ellerinizi çekin. Canınızın yandığını göstermiş olursunuz, aynı zamanda da size ısırdığında ilgiyi keseceğinizi öğrenmiş olur. Kırması zor bir alışkanlık maalesef ama hazır yavruyken öğrenebilir. Başarılar! :)