Kedi Şampuanı

ayselmahfer

evde doğal kedi şampuanı yapan var mı acaba?
yapan varsa tarif yollayabilir mi acaba

9 CEVAP

nilayy24

Kediler evcil hayvanlardır dışarıya çıkmalarına gerek yok pire virüs vb gibi şeyler kapabilirler, korkup kaçıp saklanabilirler ve arkadaşın da dediği gibi dışarıya alışırsa hep evden çıkmak isteyecektir

Ozge00

Kediler cok zorda kalmadıkça yıkanmamalı. Bu nedenle şampuan kullanmakta gereksiz olur.
Ayrıca dogal şampuan olduğunu sanmam. Özel şampuanlar satılıyor kediler için.

ayselmahfer

kedinin tamamını yıkamak için değil patilerini sadece

nilayy24

Kendini temizliyor zaten patilerini neden yıkayacaksınız ki dışarı mı çıktı veya bi şey mi bulaştı?

ayselmahfer

dışarıda gezdirmeyi düşünüyorum

yusufsaygin2

Kedinizi dışarı çıkarmayın, dışarıdaki kedilerden ölümcül virüsleri bile kapabilir. Ayrıca ilk etapta dışarı çıkması onu strese sokacak, bir süre sonra evde kalmayıp sürekli dışarı kaçacaktır.

Sorunuza cevap olarak: Dalin ile yikayabilirsiniz.

ayselmahfer

peki sırtta taşınan kedi çantaları için neler düşünüyorsunuz

Tengu

ev kedisi evde durmalıdır. diğer arkadaşların da söyediği gibi dışarısı ev kedileri için güvenli değil ama illa dışarı çıkarırım sonrasında da yıkarım diyorsanız:
benim kedim ilk geldiğinde ishal olmuştu kabının içine kaçırmıştı ve o dar alanda mecbur üstüne oturmuştu. ben bi daha yıkamayı düşünmediğimden ve kedimi acilen o vaziyetten kurtarmak istediğimden dalinle yıkamıştım. iyi duruladığınıza emin olun.

Tengu

evde çok daralıyorsa - bu havalarda illa ki daralır- sırtta taşınan çantalar yerine balkonunuzu güvenli bir hale getirip kedinizle balkonda vakit geçirmeniz onun için çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. taşıma çantaları dar ve kediler mekancı canlılar olduğu için sırtınızda taşımanız pek doğru gelmedi açıkçası