Kedim Kumunu Kapatmıyor?

kedimedisever

Üstünü kapatmadan çıkıp gidiyor. 3 aylık kadar. Sokaktan sahiplendim. Nasıl öğretebilirim ve kendini pek temizlemiyor

7 CEVAP

Bikedi

Bununla ilgili bi yazi okumustum. Kediler etraftaki diger buyuk canlilardan kendilerini ve kokularini saklamak icin diskilarini orterlermis. Sahiplerini her nekadar sevseler de onlardan buyuk oldugumuz icin ev kedileri de ortermis. Ama kedi eger sahibini tehdit veya buyuk canli olarak algilamiyorsa ortmezmis. Bu arada poposunu temizlemiyorsa poposuna spreyle su sıkın rahatsiz olup temizliyorlar.

yusufsaygin2

Tuvaletini takip edin, yaptıktan sonra patilerini tutup dışkının üstüne kum atın, bu hareketi öğrendiği zaman kendiliğinden yapacaktır.

ayays

Bununla ilgili bir-çok yaklaşım var.

Birtanesi Birkedi nin dediği gibi ortamda hissettiği güven sebebiyle koku gizleme telaşı taşımıyor olması.

Bir diğeri ortamda rahat olmadığı için bir an evvel kumdan isini bitirip cikma isteği

Hasta kedi (kızım ameliyat haftası hiç örtmedi mesela)

Bu sanırım her kedide farklılık gösteriyor.

kedimedisever

Daha evinize yeni geldi sanırım güvenli hissetmediği için böyle yapıyor teşekkür ederim cevaplarınız içinn

zerenozkaya

Benim bildiğim kediler size karşı güçlü durmak,tehditkar olmak adına kumunu kapatmıyor senden korkmuyorum tarzında :)

Kerevit

Biz köleler varken kedi neden kapatsın ki. Şahsen ben de bir kedi boku kapatıcısıyım beyefendi gerek duymuyor böyle şeylere. Patisiyle kapattırmayı öğretmeye çalıştım ama tuvaletten hoplaya zıplaya çıkmak varken gerek var mı bunlara. 15 aylık kendileri

kedimedisever

Ben bir kaç kere denedim patisiyle kapatıyor ama yanlış yeri kapatıyor :D bazen kum kabı dışındaki yerleri patisiyle eşeleyip kapattığını düşünüyor biraz akılsız galiba