Kedimin Göbeğindeki Tüyler

Karamel32

Kedimin göbeğinde yaklaşık 10 aydır dökülme oluyor Farklı veterinerlere götürdüK yemden olabileceğini söylediler değiştirdik fakat halen devam ediyor başına böyle bişey gelen var mı neden olur? Kısır erkek kedim Yardımcı olursanız sevinirim çok üzülüyorum

10 CEVAP

Gelyahron

Yemden bu şekilde olmaz ki. dökülür ama mutlaka altında başka bir rahatsızlık vardır. Bence kan değerlerine baktirmalisiniz

Gelyahron

Kan tahlili yaptı mı?

ayays

Yani mamadandır diyip kenara atılacak bir durum degil bu, öncelikle doktor değiştirin .

Ardından da detaylı kan testi yaptırın. Içeriden gelen bir şey bu çünkü

Milovat

Ya ben anlamıyorum gerçekten bu veterinerleri, hareketli ise hasta olamaz nasıl bir mantık?! Tedaviye geldiyse ve hasta olmadığını düşünüyorsanız dahi belirli değerlerine bakın arkadaş bakın ki çocuğun ailesinin de içi rahatlasın. Veteriner bakımından gerçekten iyi bir vet araştırın bu işler ticaret haline döndüğünden beri vicdanlar rafa kalkmış ve içinde hayvan sevgisi olup görevini önemseyen vet bulmak bazen gerçekten güç olabiliyor. Çok geçmiş olsun.

Poficann

Cok ciddi görünüyor uzman bi vete götürün

Karamel32

Hayır yapmadı sağlıklı yiyor içiyor koşuyor belki o yüzden yapmadı

Karamel32

Farklı veterinerle götürüdük bilemediler..

ayays

Üzgünüm ama bulana kadar başka veterinerlere gitmeye devam etmenizde fayda var.

Koşması, yürümesi ve yemesi gibi eylemlerin ıyi olması her zaman hasta olmadığı anlamına gelmez. Bu bir kriter değildir hele ki böylesine ciddi bir dökülme varken.

Bunun elle muayene ile size sonuç vereceğini düşünmüyorum. Kan tahlili neredeyse şart size. Belli ki içeride ters giden şeyler var. Lütfen böyle bırakmayın.

AnneRoss

Dökülmeler bazen ciddi şeylere işaret edebiliyor, kedimin göbeğinde parmak ucum kadar bir açılma var benim de. Kısırlaştırma dikişlerini aldırırken o tüylü göbekte bölgeyi bulamadım ama doktor mutlaka takip etmemi, açılma/dökülme büyürse mutlaka getirmemi söyledi. Bizim saçlarımız şöyle dökülüp açılsa paniklemez dehşete düşüp doktora koşmaz mıyız ? Peki ya doktor yok bi şey normal ya ehe diye bizi o halde gönderse ne düşünürüz ? Bu şekilde düşünüp ilgisine güvenebilceğiniz bir veteriner hekim bulana kadar götürmeye devam etmelisiniz. İnternette de araştırabilirsiniz.

Bu kadar büyük bir dökülmenin mamadan olabilmesi için bu çocuğun mamasına da sos olarak arsenik cıva falan koyuyo olmanız lazım yani veterinere de ne desem bilemedim. Sakın hafife almayın :/

Pinarkara54

Bende şimdi kedimi tararken gördüm benimkindede ufak bi açıklık var ama yara fanlanda yok neden olduğunu anlamadım siz kedinizi iyleştirebildiyseniz nasıl yaptığınızı banada söylermisiniz