İsim Öğretme

Merhaba kedim 2.5 aylıkken yanımıza geldi ve şu an 5 aylık ama hala ismini öğrenemedi sanırım:( nasıl öğretebilirim

10 CEVAP

Gelyahron

Mama vereceğiniz zamanlarda ismiyle çağırın. Yaş mama ile daha çabuk öğrenir. Ödül maması gibi düşünün. Sürekli tekrarlayın

Ozge00

Duymasında problem var mi? Yani herhangi bir ses çıkınca bakıyor olmasi gerek

AnneRoss

Ben de aynı şeyi deniyorum yaş mamaya delirirken tabak elimde biraz gezinip Geceee diye sesleniyorum verene kadar, umarım başarılı olurum msmsdkdkd

ayays

Ismini duyunca bakana kadar alternatif kelimeler yerine sadece ismini kullanın özellikle yaş mama verirken , zamanla alışıyorlar

Ozge00

Evet adini söyleyerek uzaktan yas mamayi veya ödül mamayi gösterin. Zamanla alışır o şekilde ama siz her çağırdığinizda bir şey vereceksiniz sanar. uzucu :( benimki yoğurdu cok sevdiği icin o şekilde alıştırdim, yoğurt diyince bile koşuyor. Yoğurtta verebilirsiniz bu arada severse.

buseekucukgol

ben oyun oynarken sürekli adını söylüyorum ve evdeki herkes ona adıyla sesleniyor mama verirken de ama hala canı isteyince bakıyor :)

MiaLuna

mama vs..ev icinde cagirirken...
Oyun esnasinda bile surekli ismini soyleyin..o zaman alisir..bizimkiler 1.5 aylikken geldiler..suan 4 ayliklar...isimlerini dedigimiz zaman dönüp bakiyorlar...

Duymasında problem yok bazen adını söyleyince bakıyo da ama genelde bakmıyo veya umursamıyo tam anlamadım

Benimki yoğurt hiç sevmedi ama ödül maması yöntemini eğer adını 8-9 aya kadar öğrenemezse uygulayacağım

Poficann

Ben son 1 ayda öğrettim pofyyy diye 2 kez tekrarlarsam yüzüme bakıyor :))