Arkadaşlarım Kedim Et Yemiyor

kubracetin9

Öncelikle merhaba 5 bucuk aylık bi kedim var, arada et haslayıp vermeye calısıyorum. Tavuk, dana eti, kuzu eti hiç birini yemiyor koklayıp 1-2 kere yalayıp yüzlerine bile bakmıyor. Yaş mama da da sadece gimcatin balıklı mamalarından baska mama yemiyor bende bağışıklığının gerçek etle desteklemek istiyorum ne yapmam gerekiyor sizce neden yemiyor?

6 CEVAP

Ozge00

Mamasını içine koyun azıcık et oyle deneyin veya tavuk suyu da katabilirsiniz. Benimki de ilk geldiğinde yemiyordu, elimle ağzına değdirdim sonra elimden yemeye başladı. Tabaktan yemedi hic sonra yavaş yavaş tabağa alıştırdim. Artık et için çıldırıyor. Bir er kokusu alsin evi ayaga kaldırır

iidyl

aynısından bende de var bir tane :((

her türlü yaş mamayı yer ama et tavuk yemez, salatalık için yalvarır. tuhaf bir kızım var mamasının içeriğindeki etleri duysa şok olurdu galiba.

buradan gelecek her türlü tavsiyeye ben de açığım, benim de açmayı düşündüğüm bir başlıktı :)

nilayy24

Benim kedim de aynı, haşlanmış tavuk, balık, et hiçbirini yemiyor. Yumurta yemiyor, yoğurda peynire bayılıyor.. Ben de cevapları okumaya geldim:D

derya1616

benimkilerde tam tersi et canavari.ellerinde olsa hic kuru mama yemezler en iyisini aliyorum ama tavuk et balik oldumu bir istahla yiyorlar.kıyamıyorum bende veriyorum.evlat gibi vallahi bakmaya beslemeye doyamiyorum.soyle bir oneri verim .kuru mamalarina biraz et suyu dökün tadina kokusuna alissinlar .sonra da etin kendisiyle tanisirlar

AnneRoss

Benimkisi de belirli et çeşitlerini hiç sevmiyo, mesela tavuk veya dana farketmeden ciğerin kokusuna bile katlanamıyo, kırmızı eti sevmiyo dana etli yaş mamalara yaklaşmıyo bile sadece balık ve tavuk seviyo.. Olabilir yani, sevdiği veya sevebilceği başka protein kaynaklarına yönlendirin, farklı tarifler deneyin

kubracetin9

Aslında tavuk suyundan çorba yapıyorum tuzsuz, baharatsız onu yiyor bir tek.