Tüy Dökümüne Çare Bulan Var Mı?

Elifkar92

Kedisinin tüy dökümünü azaltmayı becerebilen varsa Allah rızası için ne yaptığını yazsın lütfen ya..

10 CEVAP

Ozge00

Normalde tüy dökerler hep zaten bunu tamamen engellemek çok zor.
Vetoskini araştırabilirsiniz. Balıklı mamalar deneyebilirsiniz. Düzenli olarak tarayabilirsiniz.
Aşırı bir dökülme soz konusu ise altında bir sey de yatıyor olabilir, veterinere danışmanız lazim

ayays

Asla tamamen düzelmeyecek. Mevsim geçişlerinde de artacak bu durum.
Ama bunu dengelemek derseniz hiç bırakmadan düzenli tarar, kaliteli ve balıklı mama ile beslerseniz evet fark ediyor. Ama bir-kac gün tarayıp bırakmak değil elbette. Ben ikisini de sabah akşam tarıyorum ama yine döküyor.
Eğer absürd dökülme ise başka bir sebebi olabilir araştırma yapmak gerek. Hekime danışın derim

ZehraBulutt

Kaliteli mama da çare değil maalesef nd somonlu yiyorlar gene her yer tüy. Alışacaksınız mecburen, hem halı hem koltuk için turbo fırçası olan kaliteli bir süpürge ve kurutma makinası imkan varsa her kedili evde olması gereken aletler bence. Bir de kedinizin rengine göre giyinmek gerek, ben siyahlara veda ettim artık mecburen yoksa aşırı rahatsız oluyorum üstümdeki tüyleri görünce. Açık renkte de o tüyler orda ama göz görmeyince gönül katlanıyor :)

derya1616

kaliteli mama yiyen kediler daha az tuy döküyor ve haftada iki kere tararsan eminim cok azalir

zibityus

alışmak en iyisi

AnneRoss

Çok aşırı miktardayse ve bunu sorun ediyorsanız kedinizin bir rahatsızlığı olabilir ama derisinde açılmalar/seyrelmeler yoksa yani normal haliyse alışmanızı tavsiye ederim çünkü kürkü olan *************icede :D

AnneRoss

Kürkü olan *************icede :D dicektim

AnneRoss

Aa petlebi de her şeyi sansürlüyo aşırı komik kamsksdkdk

nilayy24

Ben 3 günde bir eldivenle topluyorum inanılmaz tüy çıkıyor sonra bütün evi detaylıca süpürüyorım ancak öyle gözüme batmıyor :(

Elifkar92

Anladığım kadarıyla benim kedim az tüy döküyor diyen yok. Maması Nd Somonlu 3 aydır vetoskin kullanıyoruz. Her gün vitamin veriyorum. Haftada 1 furminatör ile aralarda da normal tarak ve eldivenle tarıyorum ama Hazirandan beri çılgın bir dökülme var. Derisinde açılan yer yok ama ama tara tara tüy geliyor hiç bitmiyor dökülme. Veteriner tıraş edelim diyo başka bir şey demiyor sağolsun. Bir sorun mu var acaba anlamıyorum ki. Yaşadığımız yerde de çok tecrübeli veterinerler yok ne yazık ki..