Kedisi Olan Herkes Okusun!

iidyl

tğm bunları ağlayarak yazıyorum elim ayağım titriyor ama olayı olduğu gibi anlatmak için en doğru zaman şu an

yan binayla dip dibeyiz ve orda minnacık bir kedi vardı lunayla yakındı maksimum 4-5 aylık bir kedi ve balkona çıkıyordu sık sık

kediyi kucağına alıp tek eliyle balkonda gezdiren hatta orada yaşatan küçük kızı görüp birden fazla kez uyarmama rağmen beni dinlemedi

az önce yan apartmanda bir anda kıyamet koptu bir kadın resmen çığırıyordu kedi gitti diye

evde yaşayan genç bir adam var onu yolladı bağıra çağıra o sırada o kedi acı acı can çekişerek bağırıyordu dayanamadım lunayı kucağıma alıp kendimi odama kitledim o kedinin kurtulma şansı yok 5. kattalar ve betona düştü

bizim evde tel olmasına ve tırmanabileceği hiçbir açıklık olmamasına kapı pencere kapalı klimayla uyumamıza rağmen yine de asla lunayı gözümün önünden ayırmıyorum insanlardaki bu ihmal beni bitiriyor o yavru için annem bile ağlıyor şu an

kedinizi balkona çıkarmayın! KEDİ DÖRT AYAK ÜSTÜNE DÜŞMEZ! TEL TAKTIRIN FİLE TAKIN! KEDİNİZ SAKAT KALIP ÖLMEDEN YAPMAYACAKSANIZ DA KEDİ MEDİ SAHİPLENMEYİN!

yemin ederim kafayı sıyıracağım luna bile titriyordu o kedinin sesini duyduğunda nasıl bir cahillik bu

26 CEVAP

Milovat

Ya ben insnalari gerçekten anlamıyorum. İNSANIN KENDİNİ BİLMESİ LAZIM. Bir hayvan sahiplendiginde ömürlük bir bebek sahipleniyorsun, onlar hiç büyümüyorlar. Farkındalıklı davranmak çok güç değil arkadaşım hem çocuğa, hem o çocuğun sesini işiten cocuga hem de diğer bütün hayvan sahiplerine o kadar yazık ki. Milyonlarca örneği var bunun... O kadar haklısın ki önce bir canı eve alırken can olduğunu süs eşyası ya da peluş oyuncak olmadığını anlamaları lazım bu kadar aptallık fazla!

iidyl

üstte kalırsa çok mutlu olurum ne kadar insama ulaşırsak o kadar iyi, kimse yaşamasın bunu

ayays

Geçen sabah kahvaltı yaparken balkonda, karşı komşunun (en üst kat) kedisi var, 5 aylık falan. Teli ittiği, tel açıldı. Kedi pervazda dolaşıyor. Saatte çok erken, belli herkes uyuyor. Koşa koşa gittim ama gidene kadar yüreğim ağzıma geldi çünkü yan binada teras kuşçu, taklacı kuş besliyor. Allah korusun...

Pati_paw

Malesef öyle insan çok bir kaç ay önce vet. Kedi gelmişti kedinin balkondan 6. Düşünüydü patisi kırılmış mı öyle birşey. Adam normal birşey gibi getiriyor .

iidyl

sakarlık ecel bilmem ne öldürmüyor bu canları ihmalkarlık öldürüyor

keşke herkes farkına varsa

dilaraxx

Herkes birşeyler yazsın da bu soru üstte kalsın herkes okuyup önlemini alsın bir zahmet. Hayvanlar ihmalkarlığımız yüzünden acı çekmek zorunda değil.

Gelyahron

Dünya, sahibi olmadıkları halde bir can için endişe edip düşüncelerini yazan iyi insanların hatırına dönüyor..

Sedayksl

Bende çok dikkat ediyorum bu konuya balkonda filemiz yok diye çıkartmıyorum pencerelerde tel var ama annemde bir evin terasında kedilerini bıraktıklarını gördükten sonra bak elalemin kedisi balkonda geziyor atlamıyor buda alışır diyor , sinirleniyorum diyorum bizim kedi hareketli sinek görse evde deliriyor yakalamak için ki kedi bu hiç birinin garantisi yok atlamaz diye ama maalesef böyle örnek görüp rahat davranabiliyor bir şey olmaz diye . Bana hassassın diyorlar ama değil yani olması gereken bu

iidyl

ben de bunu kesinlikle hassaslık olarak görmüyorum bu ileri görüşlülük ve duyarlılık

kedisinin başına bu geldikten sonra vah anam kedim sakat kaldı kedim öldü diyerek başlık açacağıma veteriner veteriner gezeceğime binlerce lira ödeyeceğime önlemimi alır otururum kedimi de gözümün önünden ayırmam

bu canlar biz allahın emaneti bir kere, denetleyen kontrol eden kimse yok diye tüm canilik vurdumduymazlıklarını bu yavrulara harcayan şeref yoksunu insanları linçlemek benim naçizane görevim

öbür dünyada umarım burada kedim balkondan düştü veterinere gidemem diye başlık açanlara, kedisini kısırlaştırmayıp evden kaçınca bizi terk etti hüü diyenlere, kedisini damızlık gibi kullananlara, evcil hayvanını dövenlere denk gelirim de suratlarına tükürme şansım olur

öyle bir kinlendim ki anlatamam kendi başlığımı gördükçe o ruh halimi hatırlayıp daha çok sinirleniyorum

iidyl

@ayays keşke açmak zorunda kalmasaydım içim parçalanıyor hala o kedinin can çekişe çekişe bağırmasını duyduğumda içimde bir şeyler koptu yemib ederim ki

bu resmen cinayet başka bir şey değil ihmal falan hiç değil aylarca etkisinden çıkamam bunun luna yavrum korkusundan dolap arkasına saklanmıç titriyordu o sesleri duyunca ödü patlamış lunayı kucaklayıp kendimi odama kitledim hala çıkamıyorum annemlere soramıyorum buldular mı diye

şahit olması bile bu kadar kötüyken yaşamayı nasıl gözr alıyor bu insanlar yemib ederim ki aklım almıyor oturdum o yavru için hıçkıra hıçkıra ağlıyorum

iidyl

@ozge00 elimde değil ki olayın başından kriz anına hepsine şahit oldum minnacık beyaz ağırlıklı smokin bir kediydi ağzını yüzünü yiyesim geliyordu aklıma geldikçe kötü oluyorum