Kedisi Olan Herkes Okusun!

iidyl

tğm bunları ağlayarak yazıyorum elim ayağım titriyor ama olayı olduğu gibi anlatmak için en doğru zaman şu an

yan binayla dip dibeyiz ve orda minnacık bir kedi vardı lunayla yakındı maksimum 4-5 aylık bir kedi ve balkona çıkıyordu sık sık

kediyi kucağına alıp tek eliyle balkonda gezdiren hatta orada yaşatan küçük kızı görüp birden fazla kez uyarmama rağmen beni dinlemedi

az önce yan apartmanda bir anda kıyamet koptu bir kadın resmen çığırıyordu kedi gitti diye

evde yaşayan genç bir adam var onu yolladı bağıra çağıra o sırada o kedi acı acı can çekişerek bağırıyordu dayanamadım lunayı kucağıma alıp kendimi odama kitledim o kedinin kurtulma şansı yok 5. kattalar ve betona düştü

bizim evde tel olmasına ve tırmanabileceği hiçbir açıklık olmamasına kapı pencere kapalı klimayla uyumamıza rağmen yine de asla lunayı gözümün önünden ayırmıyorum insanlardaki bu ihmal beni bitiriyor o yavru için annem bile ağlıyor şu an

kedinizi balkona çıkarmayın! KEDİ DÖRT AYAK ÜSTÜNE DÜŞMEZ! TEL TAKTIRIN FİLE TAKIN! KEDİNİZ SAKAT KALIP ÖLMEDEN YAPMAYACAKSANIZ DA KEDİ MEDİ SAHİPLENMEYİN!

yemin ederim kafayı sıyıracağım luna bile titriyordu o kedinin sesini duyduğunda nasıl bir cahillik bu

26 CEVAP

Ozge00

Dünya hassas kalpler icin kötü bir yer. Ağlamayın lütfen, kediniz de hisseder.

iidyl

arkadaşlar kedi yaşıyormuş bulmuşlar görünürde bir şeyi yokmuş veteriner arıyorlar şimdi

kedinin bir şeyi olmaması onları cesaretlendirir mi gerçekten bilmiyorum umarım sağlıklı uzun bir ömrü olur

annemlerle de papaz olduk fazla “abarttığımı” düşünüyorlarmış

neymiş arkadaşının kedisi 6. kattan düşmüş hiçbir şey olmamış kediler damda gezermiş evet önlem almak lazımmış ama “kediymiş” bu

sanal ortamda insanları ikna etmeye çalışırken aileme bile söz geçirememek beni mahvediyor

AnneRoss

Ben kedim geldikten tam bir hafta sonra pencerelerime tel taktırabildim ailemle yapacaktık çünkü, 1 hafta haziran sıcağında tüm camlar kapalı durduk. Çünkü alınan canları kollamak da bizim görevimiz, bu sorumluluğu kabul ederek yanımıza alıyo olmalıyız bu canları. Duyarlılığınız için teşekkürler belki de bir kediyi kurtarmış olursunuz bu uyarınızla.

Milovat

@iidyl genellikle bu görüşün sebebi, düşerek sakatlanan, ölen ve yaralanan hayvanlara denk gelmiyor olmalarından dolayı oluyor. Bir de kedi dört ayağının üzerine düşer mantalitesi öyle bir yerleşmiş ki sanırsın hayvanı uçaktan atsan paraşütle inen adam kadar sağlam ve tek parça inecek yere öyle olmadığı acı tecrübelerle yaşamadan fark edemiyor bu ülkenin standartları ve sistemi böyle. Bir rögar kapağını açık bırakıp, defalarca şikayet edilmesine rağmen içine çocuk düşmeden kapatmayan insanlarla bir arada yaşıyoruz acı olan ne biliyor musun? Bu tepkilerin hepsine artık kimse sasirmaz oldu. Gerçekten çok çok acı ya

ZehraBulutt

Nilay sakin bir şekilde tatlı dille anlatmaya çalış belki ikna olur o zaman.

nilayy24

Yarın gidip konuşacağım muhtmeelen bana kediler düşmez falan diyecek. Bu başlığı okutacağım ben de

ayays

Öyle güzel bir konu açmışsınız ki sevgili @iidyl , bu artık sorumsuzluk.

Burada da okuyoruz. Yok kedim cama alışkın, yok tel düşünüyoruz, yok ev sahibi tel izin vermiyor, yok bir kere düştü bir şey olmadı.
Sahi bu nasıl sorumluluk?
Bunlar kendi çocuklarına başka çocuklar ufacık bakış atsa kıyamet koparan insanlar oluyor genelde.

Çok çok çok üzüldüm. Umudunuz yok sanırım betona düştüğü için ama inşallah düzelir. Burayada son durumu yazın olur mu? :(

nilayy24

Daha 2 dk önce 6.kata yeni taşınan bir komşumun kedisi teras duvarında oturuyordu. Fazla bakmadım ki dikkati dağılıp bana bakmasın atlar falan diye. Gerçekten bu insanları ne yapmalı? Bilmiyorum.. Çok yazık

iidyl

nilay nolursun durdur ben çok pişmanım kapılarını yumruklayıp hesap sormadığım için bana düşmese bile yapmalıydım ben bunu

kimseye düşmüyorsa bu kedilerin canları kime emanet?

iidyl

zehra yaşayacakları yeri git gör öyle sahiplendir yemin ederim aklım tüm bunları almıyor insanlar kafayı yemişler

Milovat

Birkaç günlüğüne babaannemin evine gittiğimde bizim yavruyu da ishal olduğu için evde de yalnız bırakmayacağım için yanımda götürdüm ve çocuk sıcaktan çok bunaliyordu. Yalnızca birkaç gün kalacak olmamıza rağmen o balkonun bütün demirlerin bir tül ile kapladım ve alttan diktim yaklaşık üç buçuk saatimi aldı. Bizim küçük henüz çok minik olduğu için o tülü yirtamaz bunları yapmış olmama rağmen ne zaman balkona çıksa yanında gittim ve ev de birinci katta. Ben insanları gerçekten anlamıyorum hiçbir şey yapamıyorsan mutlaka kendi kendine çözüm üretebilirsin yazık değil mi ya! Kafamda canlandırdım ve ben bile çok kötü oldum şu an ;((

ZehraBulutt

Off şu anda yuva aradığım bir kedi var en korktuğum şey bu, önlem almayıp camdan düşürmeleri. İnsanlar çok sorumsuz güvenmek çok zor.

iidyl

@milovat bugüne kadar duymasına rağmen böyle bir olayın canlı örneğini görmemiş olan biri olarak yemin ederim kahroldum hala kendime gelemiyorum

lunayı 2 ay içinde toplasan bir dağ evine bir de anneannemlere götürmüşümdür ikisinde de tel olsa bile hep diken üzerindeydim bilmediği yer gözümün önünde durmazsa ne yapar diye

gökten ileri görüşlülük ve duyarlılık düşerken şemsiye açanlar vurdumduymazlık ve ihmalkarlık düşerken şemsiyeyi ters çevirmişler de toplayabildiklerini toplamışlar gibime geliyor

allah akıl fikir versin bunlara

ZehraBulutt

Ben zaten kendim götüreceğim evlerine alan kişilerin idil.

iidyl

oh iyi yaparsın yaşayacakları yeri gör öyle sahiplendir bu kediyi düşüren ailenin kapı penceresi 7/24 açıktı tel mel de yoktu hangi akla hizmet kedi sahiplenmeyi düşündüler acaba çocuklarına oyuncak mı istediler