Kedim 2 Aydır İshal 3 Veteriner Değiştirdim Ama Geçmiyor Ne Yapmalıyım?

Senaongn

Kedim sarı sarman. Belediyenin veterinerinden sahiplendim. İlk kedim aldıpımda 2 aylıktı şimdi 4 aylık ama aldığımızdan beri ishal ve ishal olduşu için aşılarına başlayamıyoruz. İlk parazitten şüphelendiler 3 kez parazit tedavisi gördü son gittiğim veterinerde parazit yapalım dedi. Bende kakasına bi bakın çünkü ben hiç kurt falan görmüyorum bi kez daha yapmayalım dedim ve parazitten olmadığı anlaşıldı. Dışkısında başırsak parçaları gördü. Bağırsak antiseptiğine ve antibiyotiğe başladık.3 hafta kullandı . kakası toparlandı ve günde 1 kez yapmaya başladı ama hala normal değildi. İlacı uzun kullandışımız için tabiki zamanı geldi ve bıraktık. Şimdi eski haline döndü su gibi kakası ne yapmalıyım lütfen tavsiye verin ?

10 CEVAP

Gelyahron

Probiyotik kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle şu marka NBL probiyotik kids

Milovat

Probiyotik üzerine öğrendiklerimden bir tanesini de şuraya yazayım kullanmaya başlarsanız eğer etkisini üç gün içerisinde gosteriyormus ishal için gittiğim dördüncü vetimiz biz sağ olsun bu bilgiyi verdi yanında da bir sıvı içerdi ancak ilacın ismini hatırlamıyorum bizim ishalimiz yaklaşık bir hafta sürdü şimdi toparliyoruz yarın probiyotigin son günü bittikten sonra ne olur değişim olur mu bilmiyorum. Sizin ishal durumunuz kronikleşmiş bu yüzden arkadaşın da dediği gibi çocuğu çok daha tecrübeli bir vete götürmek çok daha iyi olacaktır. Çok geçmiş olsun, ishal gerçekten çok zor çünkü :(

Nurls

Bizde çok çektik ishalden. Antibiyotik mama ve probiyotiği karıştırarak kullandık. Sabah akşam verdik başka mama vermedik. 1 hafta kullandık. Düzeldi.

Milovat

Yine çok fazla çok demişim, göz kanaması için ozurlerimi sunuyorum.

Milovat

Bir de eğer iştahsızlık başlar mamasını yemezse bir miktar kefir verebilirsiniz.

FridaDora

Sindirim sistemi üzerine uzman olan bir veteriner bulmaya çalışın. YouTube da izlediğim bir veteriner klinik var dobida diye sanırım aynı şehirdesiniz. Çok ilgili ve bilgili görünüyor. Dorukgiller veteriner kliniği idi sanırım ismi. Onlarla iletişime geçmeyi deneyin belki yönlendirecek bildikleri uzmanlar vardır.

balakan_birce

Çok geçmiş olsun :( bağırsak parçası gelmesi normal mi ishalden farklı bir şey olabilir mi acaba? Üniversite daha iyi arastirabilir belki denenebilir bide cosmo veteriner kliniğine teşhiş konusunda iyi diyenlerle karşılaşmıştım

Senaongn

Hepinize çok teşekkürler cevap verdiğiniz için. Dediklerinize youtube kanalına falan bakıcam. Probiyotik kullanfık aslında hatta hala imuneks bağışıklık hüçlendiriciye bile devam ediyoruz dediğiniz gibi kronikleşti sanırım fakülteye götürüp daha net bişeyler öğrenmekten başka çarem yok sanırım

Cemrecookie

Mamasına ve veriyorsanız macunlarına vitaminlerine bi bakın. tüy yumağı kusma sorunu olduğu icin bu soruna yönelik mama ve vitamin almıştım iki ay ishal kaldı meğerse mamadan ve macundanmış. Mamayı bıraktım macunu da haftada iki veriyorum baska bi yavru kedi icin de yavrular icin vitamin kullanıyordum maması da hills markaydı o da bi süre ishal oldu macunu azaltınca kesildi. Fazla vitamin yüklemek de iyi değil

dmatias1903

selamlar, kedinize ultrason çekildi mi? benim kedim 1.5 senedir ishal. öyle su gibi değil ama cıvık. sebebi şu; bağırsaklarında korona var kuru tipi. ömür boyunca bağırsak bozukluğu yaşayacak. vitaminle falan destekliyorum bağışıklık sistemini yüksek tutmak için ama pek düzelme sağlamıyor. reflor veriyorum arada o biraz iyi geliyor.