Kedimde Mantar Mı Var ?

surayilmz

önceki soruma ek olarak bu fotoğrafta daha net ve yaygın olduğu daha anlaşılır. kedimin ağzının tam altında böyle yara oluştu rahat durmadığı için net çekemedim sanırım mantara benziyor. şu an tatil için köyde olduğumdan ve bulunduğum yerde veteriner olmadığında götüremiyorum. 1 ay önce kuyruk yağı hastalığı için mantar kremi vermişti veterinerimiz onları kullanmalı mıyım ? ya da deneyimli olan arkadaşlar siz bu süreçte neler yaptınız ne kadar sürede bitti neler kullandınız ?

6 CEVAP

mervevehubble

ecosin uygulayan bir veteriner bulana kadar elmalı sirke su karışımı ile silebilirsinz günde 3-4 kere

ben kremlerin ne yazık ki işe yaradığını düşünmüyorum 1 ay boyunca kullanmamıza rağmen azalacağına çoğalmıştı mantarı

ahsenr

Mantarı bu sicaklarda kremleyip dahada arttırmak yerine antisepktik hale getirip kaşıntısını azaltmaya sağlamak daha iyi olur sirkeli su olarak kullanabilirsiniz

ozleeemklllc

yara olduysa kafanıza göre bi şey kullanmayın sirke daha kötü yapar danışmadan yapmayın pire mantar akne üçüde olabilir araştırın yanlış tedavi uygulanmasın ben de vet tavsiyesiyle bir ilaç kullandım geçti önce ne olduğunu öğrenmeniz gerek tabi ki ertelemeyin yayılmasın daha zorlu bir süreç

Benim kedimde mantar sorunu yaşadı hiç bir kremle çözemedik 3 doz mantar aşısı oldu

surayilmz

çok teşekkürler yorumlarınız için veterinere götürene kadar batikonla temizleyebiliyorum sadece veterinerimiz bunu önderdi onun dışında doku ve kan testi yaptırmadan krem kullanmadım zarar verir diye

mervevehubble

batikon bizimkini artırmıştı mesela, crystalin animal health ile temizledik veterinerinize bi sorabilirsiniz bu ürünü