Dişi Kedi Kısırlaştırma

dsprtte

Arkadaşlar dişi tekir kedim 10 şubat doğumlu. 6 aylık olacak. Ne zaman kısırlaştırılır dişi kedi? Bir zamanı var mıdır? Kızgınlık dönemine girmesini mi beklemeliyim

3 CEVAP

nilayy24

Kzıgınlığa girmeden önce kısırlaştırsanız daha iyi. Veteriner karar verir ona kilosu, yapılacak tahliller vb. 7.aydan itibaren yapılabileceğini söylemişti veterinerimiz.

Gelyahron

Aslında 7-8 aylıkken kısırlaştırma yapılabiliyor. Kızgınlığa girmeden yaptırırsanız daha iyi olur

dsprtte

Bir iki ay daha beklemek daha mantıklı o zaman. Teşekkür ederim. Yine de gidip sormakta fayda var ????