Diş Etleri Kızarık Ve Ağız Kokusu

nilayy24

Birkaç gün önce kedimdeki ağız kokusundan bahsetmiştim 5.5 aylık diş dökme zamanıdır diye düşünüyordum bugün tekrar bakayım ağzına dedim arka küçük dişlerinin ordaki etler kıpkırmızı. Napmalıyım arkadaşlar? Veterinere götürücem ama ön bilgi almak istedim

10 CEVAP

mrvcick

Aynı durumu biz yaşadık. Kedimizi 5 aylıkken sahiplendik ve 1 ay sonra diş etlerinde kızarma ve inanılmaz bi ağız kokusu başladı. Çok büyük ihtimalle dişlerini döküyor. Kedimiz diş dökümü bitince koku ve kızarıklık tamamen gitti. Yine de bi veterinere gitmesinde fayda var ama korkulacak bi durum yok. Kedin daha küçük olduğunda diş fırçalamasını alıştırmanı öneririm ama sakın şu an yapma diş etleri hassas olduğu için kanama yapar. Biz düzenli olarak Bio Pet Active Biodent Hexidine Kedi ve Köpek Ağız/Diş Bakımı solüsyonunu kullanıyoruz. Normal günlük içme suyuna karıştırıp verebilirsin ağızdaki plak ve çürük oluşumunu engelliyor.

servetnilay

Diş iltihabı olmuş acil veterinere götürmeniz gerek :/

bbeyzvv

gingivit.. ilerlerse tedavisi yok hemen gidin veterinere

ZehraBulutt

Diş değişim döneminde normal kızarıklık ve koku olması, diş değişimi tamamlandıktan sonra da devam ederse o zaman sıkıntı var demektir. Vet bize calgel bebek jeli vermişti dişleri değişirken.

Benim kedim 4 aylık. Ağız kokusu sorunu bizde de vardı sonra ben de kızarıklık farkettim. Ertesi gün kızarıklık azaldı ve akşamına tamamen geçmişti. Diş çıkardığı için olduğunu söyledi veteriner. Kısa süre içinde geçmezse veterinere gösterin derim ama geçerse diş döktüğü içindir.

nilayy24

Çözülmeyecek bir şey değil dimi

nilayy24

Teşekkür ederim arkadaşlar hemen götürüyorum

nilayy24

Arkadaşlar götürdüm crystalin solüsyon verdi sabah akşam sıkın dedi bunu kullanıp faydasını gören var mı

Merve203

Dis degisim zamani degilse gingivittir. Benim kedimde de var. Oral care mamalar var ona gecis yaptik iyi geldi biraz. Tartar onleyici su kullaniyoruz

mrvcick

crystalin solüsyonu haftada 2 defa dişlerine sıkıyorum, çürük vs engellemesi için ama her zamanda suyuna ayrıca diş bakım solüsyonu kullanıyorum. Diş değişimi zamanı olduğu için hemen düzelmesini beklemeyin, diş değişimi bitene kadar bu durum devam ediyor