Parazit Acil Yardım

Ripasida

Merhaba teyzem yavru kedi bulmuş bir hafta önce 1 haftadır yuva aradığımız için veterinerde kalıyordu. Yuva bulduk ama sahiplenen kişi gelene kadar bizimle kalmalıydı 2 gündür benim kızımla berber kalıyor yavru kedi güya veterinerde bütün tahlilleri ve ilaçları yapılmış kedinin fakat bu gün parazit kustuğunu gördüm
1- iç dış parazit hapı ve damlası yapılan kedi de parazit olur mu?
2-Mia'nında iç dış parazit hapı ve damlası var bu parazit ona bulaşmış mıdır?

4 CEVAP

Siyammm

Yaw yok mu bilen bı

Ozge00

Çok fazla ise parazit kusarak da atabiliyormus. Yani kedi Parazit taşıyor ve sizinkine de geçebilir. Yan yana getirmemek lazim cok. Ayni kumu vs kullanmasinlar.
Daha önce burda sorulmuştu, evet kedi aşılı olduğu halde yine de geçmişti. Yani gecme olasılığı var o yüzden dikkat.

Ozge00

Parazit aşısı belki yapılmamıstir ama yapılsa bile tekrarlamak lazım Kustuguna göre

Ripasida

Çok ama çok teşekkür ederim yarın çok şükür yaşadığım ile dönüyorum kendi veterinerin götürücem duruma göre yenileyeceklermiş damla ve aşıyı