Köpeğim Çiğdem(Çekirdek) Yiyor...

meliisap

Yavru bir köpeğim var eğitimi için ödül maması kullanmak istedik küçük parçalar halinde birkaç parça yedi ve kustu bende bir daha vermedim.Sonra fark ettim ki köpeğim ben ne zaman çekirdek yesem atılıyor ve istiyor bende küçük parçalar halinde ara ara ödül olarak veriyorum.Sizce bu ona zararlı mı,yanlış mı yapıyorum?? Veya ödül olarak ne verebilirim??

5 CEVAP

Genelde tuzlu baharatlı şeyler falan verilmez ama arada bende çekirdek içi veriyorum seviniyor kerata

Selinn_Loraa

Ödül mamasını sevmiyor mu? Mesela iyi bir marka olarak Pedigree veya reflexin ödül mamaları var. Denediniz mi hiç? Onun haricinde ödül maması olarak yaş mama, tavuk et parçaları verebilirsiniz.

meliisap

reflex kullandık midesine zarar verdi biz de kullanmamaya karar verdik onun yerine daha sağlıklı (salatalık havuç vb.) ürünler veriyorum ödül olarak.

nejadekoldas

Çerezin pek zararı olmuyor sadece patilerine bakın patilerde kızarıklık olmuşsa alerji olmuş demektir. Ama zamanla alışır mesela benim ayı şuan hiç alerji olmuyor bünyesi alıştı çocuğumun. Profine marka ödül mamasını deneyebilirsiniz, bazı kedi köpekler kaliteli mamaları beğenirler

zibityus

köpekleri yanlış anlıyorsunuz.