Veterinerde Hırçınlaşan Kediler

Bcanaydn

1 yaşına kadar her şey süperken, 4 ay haftada 3 4 gün veterinere gide gele bizim oğlan delirdi. Veterinere gittiğimiz an o ilaç kokusundan mı nedir 3 kişi zor tutuyor. Ve nedense sanki ben yapmışım gibi böyle hırçın yetiştirmişim gibi davranıyorlar. 3 kere 15 saat araba yolculuğu yaptık gık demedi. 2 kere uçak yolculuğu yaptık. Evde bir kere bana misafire tıslama hırçınlık etmedi. ( tabi arada oynarken ellerime daldığı oluyor oyun icabı) ama veterinere gidince panter kesiliyor. Ve narkoz yapmak istiyorlar bende bunu kabul etmiyorum. Ne yapıcam bilmiyorum sinir oluyorum hepsine ben narkoz yapasım var

10 CEVAP

sekerfare21

Benim kedim de boyleydi baska veterinere goturdum hic sesini cikarmadi. Hoslanmadigi bir sey var demek ki orda. Ki zaten kedi korkuyor diye sizi suckayan ve narkoz teklif eden bir yere goturmeyin kedinizi.

yusufsaygin2

Veteriner işleminden sonra eve dönünce ödül maması verin. Veterinere giderken onunla sürekli konuşmaya çalışın, sürekli gittiği için korkuyor, yapacak fazla bir şey yok..

Zeynepulku

VeT. Hekiminizi değiştirin bence

FridaDora

Kedinize sıcak ve şefkatli olduğunu hissettirmenyen, göstermeyen veteriner, çok sağlıklı bir ilişki kuramaz. Kedinin herhangi bir sebeple hırçın olması doğal tabii ama bunu işi veteriner hekimlik olan kişi tolere edebilmeli. İmkanınız dahilinde daha sağlıklı bir ilişki adına yeni bir veteriner hekim bulmaya çalışın olmadığı takdirde de hissettiğiniz bu rahatsızlığı dile getirip ortak bir yol bulmak doğru olacaktır.

lilaaaasu

Ya gereksiz bir soru olacak ama kedinizle nasıl yolculuk yapıyorsunuz çünkğ benim kedim hemen panik yapmaya başlıyor

Seliniz

Yputubeda dobida diye bir kanal var bakın orda hırçın kedilere nasıl davranıyorlar .. Eğer vetiniz kedinin hırçın olmasını sizi bağliycak kadar cahilse bence acilen değiştirin bu kedinin kişiliği yani sizle me alakası var çok saçma :/

suledoruk

Bizimki de veterinere gidince hırçınlaşıyor ama veterinerimizin tutumundan dolayı değil. Klinikte çok fazla kedi var istedikleri gibi girip çıkıyorlar muhtemelen onların kokusunu aldığı için rahatsız oluyor ama sizinki buna bağlı mı bilemiyorum

Bcanaydn

Soruyu sorup unutmuşum:)
3 veteriner gezdik hepsin de aynısı, ilk başta ki veterinerin tepkisinden dolayı büyük ihtimalle daha ona iyi gelen bir veteriner bulamadık inşallah buluruz

sekerfare21

Kisir mi kediniz peki? Benimki kisirlastiktannsonra araba yolculuklari da dahil stresi azaldi genel olarak. Bir de veterinerinizin odasinin buyuk ve icerde siz ve bir veteriner hekim disindankimse olmamasina ozen gosterin. Fazla insan gormek de strese sokuyor.

Esquive

Kediniz götürdüğünüz bir veterinerde akut stresini kronik strese dönüştürmüş olabilir ki çok fazla şahit oluyoruz böyle şeylere. Kediye narkoz verip muayne etmek çok etik bir danış değil, veteriner hekimizi değiştirmenizi öneririm. Veterinerlik mesleğini gerçekten severek yapan bir hekim bulmanızı tavsiye ederim. Hırçın kedileri muayne işlemlerinde genellikle pati ve ısırağa karşı koruyucu bir eldiven ve havlu ile müdahale etmek çok daha iyi bir yöntem tabii ki bunun için en az 2 çalışan olması gerekiyor.