Kedide Vajianl Kanama Acilll

Nidanura3

Merhaba

Bizim mahallenin bir kedisi var (disi)
Hergün gelir bize yemegini yer sonra gider
Hatta pandemi döneminde 3 ay boyunca yavruöarina bakmistik
2-3 gündür ortalikta yoktu
Bugün yine geldi fakat miyavlamasi cok degisikti yataga yatti ve yatakta kan oldugunu fark ettik
Megersem kan vajinasindan geliyormus
Hemen veterineri aradik ne olabilir diye
Kizginlik dönemindedir dedi
Icimiz rahat etmedigi ocin baska bir veterinere getirdik
O da kizginlik döneminde ondan vajinal kanamasi vardir dedi ( kan sivi haldeydi ve cokta degildi)
9 saattir uyuyor, cok halsiz bu normalmi bilgisi olan lütfen yazsin
Yeme, icme normal bu arada

6 CEVAP

Milovat

Bir yerde okuduğum kadarıyla aktarıyorum ki dogrudur gibi bir iddiam yok, dişi kediler kizana girdiğinde kanamasının olması çok görülen bir durum değildir ki ben hiç görmedim. Onlar çiftleşme esnasında yumurta üretiyorlar bu yüzden eğer muayene etmeden kizandandir diyorsa veterineri biz çok da güvenmeyin ve bir veterinere danışın derim zira bu kanamanın sebebi bambaşka bir şey de olabilir.

Ozge00

Kediler de regl olabiliyormus sanırım. Bazılarında içsel bir döngü oluyormuş yani kanama olmuyor, bazılarında ise dışa vurup kanama oluyormuş. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama böyle bir sey okumuştum.
Kızgınlıkta kanama duymadim hic ben, emin değilim oladabilir. Takipte kalma sansiniz varsa kediyi takip edin.

Ozge00

Yeni doğum yapti mi? Onla alakalı da olabilir. Umarım çocuklar kediyle oynamamıstir :(

Nidanura3

Kedi martta dogum yapmisti
Veterinere götürdüm muaymesinobyapti öyle dedi kizginlik diye
Normalde disi kediler bukadar bariz bir sekilde gecirmezlermis kizginlik dönemlerini fakat bizimkinde durum biraz farkliymis
Internettede böyle birsey yazmayinca sokak kedinizde 2-3 gpn ortaliklarda olmayinca aklimiza malesef kötü seyler geldi
1 hafta icin eve aldik simdi durumunu kontrol etmek amacla

Ozge00

Cok iyi yapmışsınız. Umarım ciddi bir sey değildir.
Çocuk diyip geçiyoruz ama bazen o kadar cani olabiliyorlar ki. Ben sürekli ellerinden kedi alıyorum. Oyuncak bellemişler adeta.
Poposuna yabancı cisim sokmadan endişelendim açıkçası, oyle olaylara da sahit olduk. Umarım değildir. Cok geçmiş olsun

Nidanura3

Cok tesekkür ederim