Köpegime Kedi Saldırdı

GamzeUmucu

Arkadaslar 2 kere başıma geldi bu sabah yine aynısını yaşadım yolda giderken kedi köpegime saldırdı o anda ne yapacagimi bilemedim köpegim aglamaya başladı kedi baya tırmaladı böyle bir durumda ne yapmak gerekir

4 CEVAP

Milovat

Öncelikle çocuk ağladığı için siz de muhtemelen ona paralel tepki veriyorsunuz,bu tepki durumu daha da kötüleştirebiliyor. Tıpkı gerçek yaşamdaki ebeveyn gibi soğuk kanliliginizı koruyun, aglayan, korkan ve kamburlasan çocuğun sırtını sakince okşayın ve onunla konuşun :)) Gezmeye çıktığınızda yanınızda onun sevdiği şeyleri alabilirsiniz bu bir oyuncak olabilir o anki odağından uzaklaştırmaya çalışın. Hiç kıyamam ya :(

GamzeUmucu

Haklısınız ama kedi bildiğiniz tırmaladı birden arabanın altından çıkıp saldırmaya başladı o an oyuncak vs etki edeceğini sanmıyorum..

Milovat

Yedinin tırmaladigi yerleri suyla temizleyip, yanınızda varsa eğer yara spreyi sıkabilirsiniz. Ben köpeğin korkusu için öneri istediğinizi düşündüğüm için bunları söyledim lakin kedi yaraladiysa hayvanı, çizilen bölgeleri temizlemek çok önemli ve tabii ki yine onu sakinleştirmek. Bizim jijiye hiç kedi saldırmadı ancak gök gürültüsünden korkardı. Kucaklamadan sırtını güzelce sevmek onları daha sakin bir ruh haline sokuyor umarım bu şoku bir daha yaşamazsınız :))

Milovat

Kedinin*