Fazladan Taurin

Yuusuft

Kedimin yediği mama içerisinde taurin var ama ben ekstra olarak yine veriyorum bunun fazlası bi zarar verirmi mama içerisinde ki taurin yeterli mi

4 CEVAP

ZehraBulutt

Fazlası idrarla atılır ama mamanın taurin değeri iyiyse ekstradan vermeye gerek yok.

Kuzucansu44

Ben de veriyorum, bir sorun olmadı

izelizl

Fazlası idrarla atılacağı için fazlasinin bir yararı yok, hangi mamayı kullaniyosunuz? Kg başı 1000 mg taurin yeterli çoğu mamada yeterli taurin var, yavru kedilerde ise 2000 mg. Ve fazlası uzun vadede idrar yollarına zarar verir diye biliyorum

bbeyzvv

tabiki de zararı olur her şeyin fazlası zarar vitaminin bile fazlası zararken taurinin de zarardır
hele de yüksek taurinli mama kullanıyorsanız üriner sistemini çok zorlarsınız
lütfen kedilerinize kafanıza göre takviye vermeyin