Kedim Hasta Mi

Merbu

Kedim yere uzanıyor ve poposunu yukarı kaldırıp arka ayaklarıyla ilerliyor gibi yapıyor. Bunu yaparken de hep miyavlıyor acı acı. Nedeni ne olabilir kızgınlık döneminde olmadığından eminim çünkü heniz 5 aylık çok erken bir ağrısı yok kontrol ettim ama 2 gündür böyle ne yapabilirim

9 CEVAP

Drawhel

Yok hasta değil bizimki hep yapıyor genlesiyorlar galiba

Merbu

Teşekkürler öyle yüksek sesli ve acı miyavlıyor ki korkmaya başladım geçmezse veterinere götüreceğim gören ve duyan nesi var diyor

Drawhel

O zaman kızan olmuştur büyük ihtimalle, bence başka bir vet. İle konuşun 1 yaşına kadar o hayvan öyle acı çekecek sizde dinleyecek misiniz? 6-7 aylıkken yaptırdım ben ameliyatını gayette rahat şu anda başka bir hekim ile konuşmanızı tavsiye ederim.

Merbu

Dün başladı yapmaya ama bugün çoğaldı yarın bakacağım düzelmez ise akşam üstü başka veterinere götürürüm bir ara kabız olmustuk aynı tepkimeleri yaşamıştı bugün kontrol:ettim tuvalete çıkmamış yarınkı duruma göre önlem alacağım artık
Bu Arada bu saatte ilgilendiniz teşekkür ederim

Drawhel

Bir yerlere devamlı sürtünüp, siz severken poposunu vs kaldiriyorsa kızgınlığa girmişte olabilir bazı kediler 5-6 aylıkken de kızgınlığa girebiliyor benim kızım 6 aylıkken girmişti

Merbu

Bilmiyorum bana çok erken geldi daha küçücük yavrum kısırlastırmayı düşünüyorum sma doktorumuz 1 yaştan önce önermedi bu hafat kuzenimin kedisi bizde kaldı 2 3 gün acaba strese mi girdi başka kedi görünce dedim ama o gitmesine rağmen geçmedi bu saat oldu uyuyamıyorum öyle acı acı bağırıyor ki içim parçalanıyor desem yeridir :(

Merve203

Benim kedim dort aylikken kizginliga girdi. Sizin kediniz de yuzde yuz kizginliktadir. Anlattiklariniz oyle gosteriyor

bbeyzvv

erken kızgınlığı bekletmek tehlikelidir
6-7 ay çok uzun bir süre rahim iltihabına yakalananilir ve hiç de basit bir olay değil

Merbu

Önce bende öyle düşündüm fakat kakasını yapınca rahatlıyor bugün biraz yaptı ve dünkü kadar sesi çıkmıyor bence yine kabız oldu maalesef ikisinin belirtileri o kadar benziyor ki karıştırmamak mümkün değil