Proplan Tüy Dökümünü Engeller Mi

Kedi konusunda yeni ve biraz acemiyim. Sokaktan bulup sahiplendiğim şimdi 4 aylık olan kedime hills mama veriyordum ama az az yiyordu normalde yemesi gerekenden ve purina one adlı mamaya geçtim iştahı iyi ancak tüy dökümü aşırı artmış durumda. Acaba proplana geçsem tüy dökümü azalır mı?

5 CEVAP

yusufsaygin2

Mamaların kedilerde gösterdiği etkiler değişkenlik gösterir. X, mama bir kedinin tüylerini çok iyi yaparken aynı mama diğer kedinin tüylerinde dökülme yapabilir. Bunu öğrenmek için deneme yanılma yoluna başvurmalısınız. Şahsi fikrim Proplan yerine şu mamalara göz atın.

-Acana, Orijen, ND, Fitmin.

Milovat

Rica ederim :') Parlak tüylü günleriniz olsun.

yusufsaygin2

++ Bazı veterinerlerde bu sorun için özel veteriner mamaları oluyor. Onlara da göz atabilirsiniz, sağlıklı günler..

Milovat

Bildiğim kadarıyla biotin tüy konusunda çok önemli o yüzden mamaların üzerindeki vitamin, taurin, biotin gibi ibareleri ve oranlarını okuyup karşılaştırarak kediniz için en uygun mamayı alabilirsiniz diye düşünüyorum

Biotin ibaresini bilmiyordum çok teşekkür ederim buna dikkat edeceğim. Çok mama değiştirmek de istemiyorum kedimin sindirim sistemi etkilenmesin diye 1.5 kg proplan almıştım bakalım purina one dan sonra iyi gelecek mi teşekkür ederim