Kedim Çok Hareketlendi

silaozbilen

Kedim normalde sakin bir kedi, oyun vs oynar ama çok hareketli değildi. Şuan yaklaşık beş buçuk aylık, erkek. Son zamanlarda televizyonun üstüne atlamaya pencerenin tepesine çıkmaya başladı. Bizden de kaçıyor, oysa evde onu rahatsız edecek hiç bir şey yapılmıyor. Pencerede sineklik var düşmez belki ama bu kadar hareketli olması beni korkutuyor :D etrafa çiş falan bıraksa kızgınlığa girdiğini düşünürdüm çünkü normalde sesi çıkmayan hayvan bu aralar fazlaca konuşur gibi miyavlamaya başladı. Sebebi ne olabilir?

5 CEVAP

iidyl

büyüdüğü için karakteri oturmaya başlamış olabilir, benim kedim de 4 aylık olacak 2 güne ve hareketleri aşırı değişti

yapma dediğim ne varsa gözümün içine bakarak yapıyor ve köşe bucak kaçıyor benden

Ozge00

Sineklik yırtılabilen ve ittirince açılan tarzda ise düşer. Dikkatli olun.
Büyüdükçe huylarinda değişim olabilir, cok önemli değil. Hareketli olmasi iyi, kilo almamasi açısından.

silaozbilen

Yok demirden, kedi için sabit yaptırdık açılmıyor yani :) hareketli olması tabiki iyi ama o kadar hızlı koşuyor ki masaları vs devirerek gidiyor bizde sebebini merak ettik bu kadar hareketin

Ozge00

Benimki de öyle. Hatta bir keresinde duvara cok fena carpip agzini kanatmisti. Eşyaların sivri kısımlarını veya baska zarar verebilecek herhangi bir şeyi ortadan kaldırmak daha iyi olur. Ben birkaç eşyayı yonttum çünkü çokça çarpıyor ve Allah korusun gözüne vs gelirse cok kotu olur. O yüzden o kısımliri bir şekilde halletmek daha güvenli

Bikedi

Sevimli yavru kedilerimiz ergenlik cagina gelince degisik triplere gitiyorlar. Bizimki 4.5 aylik olmasina ragmen cok degisti. Duz duvara tirmanir, soz dinlemez oldu. Hatta kizinca kulaklarini arkaya atip kolumuza bacagimiza saldiriyor. Cani isteyince de hicbirsey olmamis gibi kucagimiza yatip kendini sevdiriyor. Ev kedisi bile olsa o bir avci. İc gudusel olarak bu yaptiklari normal.