Mahalledeki Saldırgan Kedi

Nava

Merhaba arkadaşlar. Mahallemizde manyak bir kedi ortaya çıktı. Önce karşı komşumuzdan duydum kendi evinin bahçesinde baktığı kedisine siyah bir kedi saldırmış ve kuyruğunun ucunu kopartmış. 2 gün önce ise sabah kedim balkonda yatarken boynunda kan gördüm. Kedimi sokaktan sahiplendiğim için eve kesinlikle girmiyor sabaha kadar kapıda bağırıyor eve de alamıyorum. Galiba aynı kedi benim kedimi boğmaya çalışmış iki tane diş izi var. Veterinere fotoğraflarını detaylıca yolladım şuan kedimin durumu iyi şükür. Ancak mahalledeki bu kediyi nasıl uzak tutabiliriz tavsiyenize ihtitacım var. Yakalayabilsem bakıcam belki kuduz felandır aşıları yapıldığında saldırganlığı gider ancak yakalama fırsatım olmuyor yarasa gibi gece çıkıyor. Bu arada kedi olduğuna eminiz. Köpek olsa dikenli tasma felan takarım ama kediye bişey de yapılmıyor gözüne başına tırnak da atabilir. Ne yapmam gerek bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

5 CEVAP

Cemrecookie

Off baya kötü ısırmış kıyamam enfeksiyon icin iğne yaptırın bence. Diğer kedi icin de her gördüğünüzde korkutun bizim mahallemizde de öyle bi kedi var her gördüğümde korkutuyorum gelmiyor artık cok üzülüyorum bazen ama kedimi iki kez dövdü bütün kedileri hatta minnoşlar minnoşu sokak köpeğimizi bile dövdü djdjsksk napalım kışkışlıyoruz azman koyduk adını da :D

Blychee

Benim de kurtulamadigim kocaman bir kedi vardı, benim kedilerim de istemiyordu sürekli kavga ediyordular. Bir türlü kediyi uzak tutamadik burdan her gördük kovaladik. En son kizlarimi kisirlastirdim, ondan sonra bıraktı gelmeyi belki de derdi ciftlesmekti. Belki sizde de öyle bir sorun vardır , sizin kediniz istemediği için olay kavgaya dönüşüyordur, olabilir mi acaba

zimmer

Korkutun taş falan atın. Yavru kedilere de zarar verir o. Geçen çok kaba vücutlu bir erkek kedi yavru kediyi mahvediyordu. Hemen korkuttum uzaklaştırdım.

Kuduz olduysa aşı yaptırmanızın bir faydası olmaz sanırım. Kuduz olmadan aşı olması gerekiyor diye biliyorum.

Zeynepulku

Kesinlikle kovalamayın dediğimiz gibi yavruları var ve onları korumaya calısıyordur. Hatta mama vs vererek kendinizi alistirin. Ayni anda başka kedilerede verin düşman olmadıklarını düşünsün. Genelde ece gelen yeni kediyle eski kediye ayni yerde yemek veriyorlar birbirlerine alışsın diye

Nava

Öncelikle cevap veren herkese teşekkür ederim. Aşıları tam, yarası iyi durumda veteriner ilgilendi. Kedim dişi değil erkek olduğundan dolayı çiftleşme ile ilgili bir durum olmayacağını sanıyorum. Diğer kediyi etrafa sordum komşumuz biliyormuş o kedinin yavruları varmış. Yavruları olduğu için gergin herhalde anlamadım. Kovalamak istemiyorum yavruları olduğunu öğrendiğimden beri. Tek çare korkutmak kaldı çoğu kedi sudan korkuyor görürsem su balonu atmayı düşünüyorum ıslanırsa korkar gelmez belki ????