3.Kattan Düşme

JeRim

Karşı komşunun damanıda 2 erkek sokak kedisi kavga ediyordu seslerini duyarak çıktım pencereden baktım 3.katın bir kısmında idiler hırlıyorlardı düşüceklerini tahmin edip hemen oraya gidecektim kapıya indim fakat kedilerden önce biri yatay düştü uzanmış şekişde düşme sesi
şiddetliydi ardından 1 saniye sonra diğer kedi düştü 4 ayak üstü sonra yerde yatan kedi düştüğü gibi diğer sokağa koşarak kaçtı diğeri de peşinden koştu olay 1 hafta önce gerçekleşti durumu takip ettim iki kedide şuan iyi hiçbir şeyleri yok gelip kapımdan mama yiyorlar anlamadığım bu kedilere niçin bir şey olmadı benzer durumla karşılaşan var mı hiç

4 CEVAP

vildan27

İKİSİNİN DE İYİ OLMASINA ÇOK SEVİNDİM,KORKARAK OKUDUM YAZINIZI

yusufsaygin2

Kediler yüksekten düştükleri zaman patilerini yan taraflara açarak paraşüt görevi görmelerini sağlıyor ve bu sebeple düşmenin şiddeti azalıyor. Aynı şekilde yüksekten düştükleri an kulaklarından bir sıvı salgılamaya başlıyorlar ve bu da düşme şiddetini ayarlıyor. Unutmamak gerekir ki bir defa bir şey olmaması diğer düşüşlerde de olmayacağı anlamına gelmez.

Zeynepulku

3.kata nasıl çıkmış bu kediler?

Blychee

Benim iki kedim de merdivenden düştü, birinin ayağı kırıldı ameliyat ettirdik diğerine hiçbir şey olmadı, çok şanslılarmis olmadığı için. Ama kediler bu tarz şeyleri belli etmez çok dikkatli bakın yürüyüşlerinde patilerinde değişiklik var mı diye. Genelde etrafımızda bu tarz şeyler çok oluyor ama dışarı kırık olmadığı için nasılsa öyle kaynayıp hayatına devam ediyorlar