Kedim Saldırmaya Başladı

teolengelo

annem kedilerden cok korkuyordu ta ki teo bizim eve girene kadar cok iyi anlaştılar annemde korkusunu yendi, bu arada şuan 2 aylık hiç şiddet uygulamadıkta. ama 2-3 gündür zaten oyuncu olan kedimiz iyice saldırganlaşmaya başladı. ellerimize ayaklarımıza atlıyor özellikle ayaklarımıza atlıyor, tırnaklarını kestirdigimiz icin bunu oyun amacli mi yapiyor yoksa cidden canimızı mı acıtmak istiyor emin degilim. Ama annem de zaten boyle ani hareketlerden korktugu icin ona bagiriyor. oyle bi bagirma ki odamdan duyuyorum sesi. Teo da korkuyor belli ama saldırmaya devam ediyor. Ne yapip vazgecirebilirim onu? Eger saldirmaya devam ederse annem sahiplendirecegini soyledi yardim edebilir misiniz neden boyle oldu

9 CEVAP

yusufsaygin2

Öncelikle şunu söyleyeyim ki; kedilerin karakterini oluşturan etkenlerden biri sahiplerinin ona olan davranışıdır. Kediniz şu an diş çıkarma döneminde olduğu için biraz fazla asabi olup dişlerini kasinmaya çalışıyordur. Ona sert bir şekilde bağırmak, itmek sadece onu sinirlendirmenize yol açar. Isırdığı an canınızın acıdığını ona belli edin ve havaya kaldırıp otoriter bir ses tonuyla hayır diyin, -kesinlikle aşırı bağırmayın- hayır dedikten sonra 10 dakika boyunca onunla ilgilenmeyin, o yokmuş gibi davranın.

yusufsaygin2

Dişlerini kaşımaya*****

teolengelo

İsirmiyor fazla ama mesela elimi dizime koydugumda hemen atliyor elime en ufak bir harekette saldirmaya basliyor. Duruyorum mesela duz, ayaklarima atliyor. Tirnaklarini kestirdigimiz icin fazla hissetmiyoruz ama tirnaklarini da cikariyor nasil bu huyundan vazgecirebiliriz annem gicik oldu resmen

yusufsaygin2

Dediğim şeyleri uygulayın.

vildan27

BİRAZCIK YÜKSEK VE SERT BİR SESLE HAYIR DEYİN,BİR SÜRE SONRA BUNUN NE ANLAMA GELDİĞİNİ ANLIYORLAR,BENİM İKİ OĞLUM BİR KIZIM VAR,ÜÇÜ DE BUNUN NE DEMEK OLDUĞUNU ANLAR

Aylin9995

Merhaba :) Bence kediniz yeterince kadar enerjisini atamıyor daha çok oyuncaklarla oynatmanız gerekiyor diye düşünüyorum. Doğaları gereği hareket eden şeylere avlarıymış gibi atlayıp tutmayı çalışırlar. Eğer oyuncaklarıyla yeterince kadar oynatmıyorsanız, siz evin içinde yürürken ayaklarınıza veya ellerinize atlayabiliyor oyun oynamak için. Oyuncaklarla oynamadığı için sizin ellerinizi ve ayaklarınızı oyuncak av olarak görebiliyor. Oltalı oyuncaklar var, onlardan varsa sizde ona yöneltin böyle yaptığı zaman hem ellerinizden uzaklaşmış olur. Daha yaşı çok genç alıştırabilirsiniz o yuzden sahiplendirmeyin. Ve ne olursa olsun ona bağırmayın, kediler cezadan anlamazlar sadece daha çok uzaklaşır ve korkmaya başlar sizden. Arkadaşın dediği gibi canınızın acıdığı belirtin ve o yokmuş gibi devam edin. Başarılar :)

Gulsahka

kedim 2 aylık demişsiniz ama oyun amaçlı yaptığı hareketleri saldırmak olarak yazmışsınız. 2 yaşında çocukta oyun oynamak niyetine bize gelip ısırıyor ona da bağırıyor musunuz merak ettim. kediye bu yüzden bağırmayın lütfen. tepki vermezseniz yapmaz zaten!!

Bikedi

Kediler ellere ayaklara atak yapmayi seviyorlar. Avcilik ic gudusu. Benimki de oyle. Hayiri ogretmeye calisin. Yuzune uflediginizde de isirmayi birakir. caninizi acitmak istemez. Oyun yapiyor. Caninizi acitmak istese 2 aylik bile olsa isirdigi yeri kanatır.

AnneRoss

Daha çok enerjisini atmalısınız. Bu konuda şunu önerebilirim, ellerinizi uzak tutacağınız oyunlar bulun bu süreçte çünkü belli ki dişleri kaşınıyor. Bizimkinin en sevdiği şey deri bi kemer köprüsü var, biz atıyoruz o da peşinden koşup pusu kurup avlıyo, daha sonra ağzına alıp köpek gibi getiriyo çok komik manzara :) Sonra da önümüze ağzıyla bırakıp miyavlar ki tekrar atalım, bu şekilde bi hayli enerji atmış oluyo ve ellerimiz kollarımız sağlam kalıyo mssmsld