Kedim Boxun İçinde Çıldırıyor?

kedimedisever

Veterinere götürürken çıldırıyor hayvan. Boxun içinde deli gibi bir şey oluyor gidip gelene kadar öyle bi miyavlıyo ki miyavlama değil çığlık atar gibi bi yerine bir şey olmuş gibi davranıyor. Bu konuda ne yapabilirim? Nasıl sakinleştirebilirim onu. En ufak sesten korkan bir hayvan.

11 CEVAP

suledoruk

Boxı sadece veterinere götürürken kullanıyorsanız veterinere gideceğini anlayıp korkuyor olabilir. Evin herhangi bir köşesine koyup gün içinde boxı kullanmasını deneyin bizimki çoğu zaman içinde uyuyor sadece veterinere giderken girmesi gereken bir şey olarak görmesin alışır diye düşünüyorum

Ozge00

Her kullandığınızda yıkayın güzelce. Korku anında salgıladıkları kokular sinince sanırım tekrar ayni hissi yaşıyorlar.
Üstünü kapatmak cozum olur mu bilmiyorum, benimki acik durunca daha rahat. Kapatınca miyavlamaya başlıyor yani tamamen kedinize kalmis bir durum. Kedi otu surebilirsiniz kafese.

AnneRoss

Şöyle ki, normalde kediler çevrelerini görmezlerse daha sakin olurlar derler hep ama benimki mesela beni ve çevresini görmezse çok panikliyodu boxın içinde. Ben de şeffaf taşıma çantası aldım sırt çantası şeklinde, şimdi daha sakin gidip geliyoruz. Veteriner de iyi yapmışsınız dedi hatta, belki sizin kedinizin yapısı da böyledir bir deneyim isterseniz

AnneRoss

Gittigdyr sitesinde bulabilirsiniz ucuz fiyatlara şeffaf taşıma çantası bu arada

AnneRoss

Kediler zaten kapalı ortamlarda kalmayı sevmiyolar ev içinde, bizimki bi tane kapalı kapı olsun önünde serenat yapıyo açılana kadar. Boxta olmaksa onu çok geriyo çünkü kendisi aşırı meraklı bi kedi, ama çevresini göremiyo. Tedirgin oluyo ama beni de göremiyo o şekilde. Bu yüzden ben şeffaf çantaya geçtim. Evet yine yolda olmanın gerginliğini yaşıyoruz ama fermuardan elimi sokup kucağımdayken sevip sakinleştirebiliyorum, benimle göz göze gidiyo tüm yolu ve biraz daha iyi hissettiğini söyleyebilirim. Her kedi aynı olmuyo sonuç olarak :)

kedimedisever

Boxu içine girebileceği şekilde açık bırakıyorum bazen girip orada yatıyor. Ama kapağını kapattığım an değişik bir hayvana bürünüyor kedi değil içine cin kaçmış gibi davranıyor. Hele dışarı çıkalım aşırı bir şekilde bağırıyor. Veterinere nasıl gidip geldiğimi anlamıyorum bile biran önce bitsin de eve götüreyim diyorum resmen.

kedimedisever

Şeffaf taşıma çantalarına bakayım teşekkür ederim
Acaba kapalı ortamda kalmak istemiyor olabilir mi? Çünlü odanın kapısını kapatınca da sürekli miyavlamaya başlıyor kapalı bir yerde kalmayı sevmiyor galiba anlayamadım

kedimedisever

Sanırım haklısınız o böyle yapınca bende geriliyorum şeffaf çanta deneyeceğim bir de

Seliniz

Astronot çantalara bakabilirsinizz kedimin tüyleri aşırı uzun sığmaz diye alamıyorum ama kısa tüylü kediler için harikaa bişey

kedimedisever

Benim kedimin de tüyleri uzun minnacık bişey ama tüylerinden dolayı büyük duruyor

Cemrecookie

Antistress macun.....kedimle cok fazla tren araba yolculuğu yapmak zorunda kaldım ve cok isime yaradı gitmeden yarım saat yada bir saat önce verirseniz 6 cm rahatlatır