Kedimin Cinsi Ne

Blychee

Merhabalar bu minnoş yaklaşık 5 yıldır bizimle. Hikayesi şu şekilde; Gürcistanli bir aile oradan alıp buraya getiriyor evde çocuklarıyla anlaşamadığı için sokağa atıyor. Bir anda bizim binada beliriyor, geldiğinde çok küçüktü zaten(ilk fotoğraf). O gün bugündür bakıyoruz. Aşırı akıllı, sokağa hakim, arabaları bekler öyle karşıdan karşıya geçer. Hep konuşuruz merak ederiz cinsi ne diye. En son chincilla kırması ya da Norveç orman kedisi olabileceği yönünde fikir edindik fakat hep merak konusu oldu bizde. Gözünüz gönlünüz açılsın diye yavruları da ekliyorum fotoğraflara. Daha önce solunumu durmuştu kisirlastirma operasyonunda o yüzden tekrarına korktuk ama sonunda yaptırdık bu yüzden çok rahatız artık. Sizden de fikir bekliyorum minnoşumuz neymiş acaba ^.^

4 CEVAP

Zeynepulku

Normal sokak kedisi Norveç orman kedileri daha kalın ve kabarık tuylu oluyor ve çok büyük oluyorlar. Maşallah hepside çok tatlo

Blychee

Hiç görmedim de etrafta, sahiplendirme ilanlarında bizimkine benzeyen bütün kedilere bu iki cinsi yazmışlar o yüzden merak ettim :)

iidyl

uzun tüylü tekir diyorlar böyle kedilere, bence böyle olmalarının sebebi yakın atalarında uzun tüylü cins kedi olması

maşallah çok güzel bir kediymiş tüyü kadar ömrü olsun

ayrıca ilanlara cins yazılma sebebi ne yazık ki insanımızın cins kedi aşığı olması ve öyle yazılınca daha çabuk sahiplendirilmesi

Blychee

Yaa kesinlikle haklısınız. Halbuki tekir kedi candır benim bir sürü var hepsi minnoş dünya tatlısı. Hepsine kurban olurum iyiki varlar. Ama Google'da Norveç kedisi aratınca tipkisinin aynısı çıkıyor, bu konu bende aşırı merak yaptı bakalım ne çıkacak :D