Sokak Kedisi Besleme Rehberi

iidyl

öncelikle hepinize merhabalaaar umarım iyisinizdir sıhhatiniz yerindedir ve evinizdeki minik canlar da afiyettedirler

bu biraz uzun ve aciliyeti olmayan bir soru zamanınız yoksa okumayın lütfen, benimle aynı durumda olan varsa fikir alışverişi yaparız diye düşündüm

yaklaşık 3-4 senedir sokaktaki kedileri zaman zaman migros’tan aldığım minik minik paketlerle zaman zaman da internetten 1.5 kg olacak şekilde mama sipariş ederek besliyorum

mahallemiz pek kedi düşkünü olmadığından evin arkasında kalan çamlık gibi parka benzeyen bir alana mamayı döküp geri çekiliyordum ve tek tük kediler gelip besleniyorlardı

fakat bir kere beslediğim kediyi nadiren bir daha görüyorum ve bu beni biraz endişelendiriyor, benden başka besleyen yok diye gidiyorlar mı yoksa birileri kovuyor mu çok merak ediyorum

genelde beslediğim tüm kediler gelip sırnaşan ayaklarıma sürtünen tarza kedilerdi ama en son çıktığımda sadece iki kediye denk geldim onlar da birilerinin bıraktığı kemikli(köpek mi bu?) tavukları kemiriyorlardı

hiç yavru görmedim birkaç defa hamile kediye denk geldim, ya biri evine alıyor ya da bu kedilerin başına bir şey geliyor endişelenmeye başladım

her neyse, karantina sürecinde evden çok nadir çıktığım için bu canları besleyememeye başladım ve tekrardan düzenli şekilde her gün beslemeye başlamak istiyorum 10 kg mystic yetişkin kedi maması alsam sizce severek yerler mi?

son olarak daha fazla kedi toplamamın bir yolu var mı, sokak kedileri daha çok nerelerde yaşarlar bunun gibi konularda rehberlik ederseniz sevinirim zira ben bundan önce sadece önüme çıkan kedileri besledim

şimdiden çok teşekkür ederim iyi günleeer :))

16 CEVAP

zimmer

İlla bulursun sokakta kedi bol.