Geçmeyen Kabızlık Ve Fitmin Mama

bilgeeda

fitmin mamaya geçtiğimizden beri doğru düzgün kakasını yaptığı bir gün bile yok zeytinyağı içirdiğimde anca yapıyor ve o da siyah oluyor... keyfi vs yerinde, tüy fökümü de azaldı ama bu tuvaletini yapamama sorunu canımı sıkıyor. Fitmin mama kullanan varsa söyleyebilir mi kediniz kaç günde bir kakasını yapıyor ve kıvamı nasıl?? kaliteli görünen bir mama olduğu için değiştirmek de istemiyorum ama kızıma iyi gelmiyor sanırım.

12 CEVAP

handecaner

Mama geçişini bir anda yapmadınız değil mi, bide mystic deneyebilirsiniz aslında dışkıyı yumuşattigini çok duydum

Ozge00

Düzenli yoğurt verin. Yemiyorsa veterinerden prebiyotik alin. Su içmesine yardımcı olun, evin birkaç köşesine daha su kabı koyun.

Ozge00

O zman prebiyotik öneririm. Biz daha önce imunex kullanmistik. Veterinerinize danışın, sizin icin uygun olani verecektir

Ozge00

Her gün bir pompa mamasina sıkıyorduk. Yani kullanımı hic zor değil

yusufsaygin2

Eğer mama değişiminden sonra olduysa büyük ihtimalle mamadandır. Her ne kadar içeriği kaliteli olsa bile mamaların kedilerde gösterdiği etkiler değişkenlik gösterir. O fiyat bandında ND deneyebilirsiniz.

handecaner

5 aydır kullanıyoruz her gün yapıyor kakasını kıvamı ve rengi normal :/ bilemiyorum belki alışır ama riske atmamak gerek

bilgeeda

@handecaner elimdeki mama bitene kadar bekleyeceğim belki alışma sürecidir diye ama dediğin gibi riske atmak da istemiyorum

bilgeeda

Hayır bu mamadan önce ND kullandık ikisini karıştırarak verdim 1 hafta da biraz biraz arttırarak

AnneRoss

Mamadan olabilir belki kedinize uymamıştır. Benden önceki sahibi kedim için ProLine kullsnıyormuş ve bana geldiği dönem kakası bi hayli sertti, sonrasında Mystic kullanmaya başladık şuan ishal değil ama kıvam olarak sağlıklı bi yumuşaklıkta kakası. Dedikleri gibi deneyebilirsiniz belki.

bilgeeda

Sanırım onu bir deneyeceğim teşekkürler :))

bilgeeda

Su içmesi güzel aslında günde bir kase suyu rahat bitiriyor 3 günde bir yaş mama da veriyoruz. Ne yaptıysam yoğurdu yediremiyorum

bilgeeda

ND'de de benzer durumu yaşadık maalesef kabız değildi ama simsiyah ve parça parça çıkıyordu :/ ne yapacağımı şaşırdım artık