Yaş Mama Miktarı ?

AnneRoss

Selamlar herkese iyi günler dilerim. Günde 85 gramlık bir yaş mama paketinin yarısını vermem fazla mı olur kızım için ? Yarım paket fazla mıdır yani günlük ? Bunun doğrusu nedir veya siz ne kadar veriyorsunuz ?

10 CEVAP

yusufsaygin2

Hergün vermeniz bir süre sonra kuru mamadan soğumasına sebep olacaktır. 2-3 günde bir önüne koymanız yeterli olacaktır. Ne kadar yerse yesin, eğer yemediği kısım olursa -ki olacağını sanmıyorum- hava almayacak şekilde kapatıp buzdolabında 24-36 saat muhafaza edebilirsiniz.

handecaner

Ben 2 yıldır sizin söylediğiniz gibi veriyorum, fazla olacağını sanmıyorum bir sorun yaşamadık. Az bile olabilir günde 1 paket veren de var sitede ama ben kedime ağır geldiğini gozlemleyip yarıya böldüm :)

handecaner

Ben bunu 1 paketin ne kadar sürede biteceği konusunda söyledim, yusufsaygin'a katılıyorum 2 veya 3 günde bir paket bitirmesi yeterli olur

elberp

3 günde bir 85gr yaş mama veriyorum. Dolapta uzun durmaması için ikiye bölüp aynı gün içinde sabah-akşam veriyorum. Bu iki öğünün arasında da biraz kuru mama yemesi iyi oluyor dişinde uzun süre yaş mama artıklarının kalmaması için.

AnneRoss

Kuru mamayı da çok seviyo kızım günde 60-70 gram yiyo aslında, yani ikisini de yiyo :/ Her gün mutfağa kahvaltı için girdiğimde ben ve buzdolabı arasında git gel yapınca böyle bi yöntem buldum ben de ksskskd başkalarının da fikrini alabilirim ama teşekkürler sizlere de

AnneRoss

Bu sıralar da kısırlaştırma sonrası kilo aldı azcık ama bilemedim tipe baksanıza kıyamıyorum ksskdkdkd

suledoruk

80 gram konserve yaş mamanın 40 gramını veriyorum günde. sabah ve akşam olmak üzere 20şer grama bölüyorum o 40grıda. Kuru mama yemesini hiçbir zaman kötü etkilemedi.gün içinde kuru maması kabında duruyor ve acıktığında gidip yiyiyor. Ertesi güne kadar kuru maması da bitmiş oluyor zaten. Kuru maması da günlük 60 gr falan. Ayrıyeten yaş mamaya çokça su katarak veriyorum mamayı yemek için önce tüm suyu içiyor :D

handecaner

eheh afiyetler olsun azıcık tolerans gösteriyoruz tabi ama onların keyfine kalsa patates olurlar :D dişlerini de kontrol edin mutlaka, bizzat test edildi yaş mama dişlere zarar veriyor malesef fircalanmazsa

mrvargc

85 gramlik mamayi 2 ye bölüp 2 gunde bir veriyorum. Kalan yarim mamayi agzi kapanan buz dolabi posetlerine koyup muhafaza ediyorum. Sonra vermek icinde once oda sicakligina getirip sonrasinda veriyorum soguk midesini rahatsiz etmesin diye.

AnneRoss

@suledoruk evet evet bizim de tam olarak bu şekilde oluyo