Acil Yardıma İhtiyacım Var

Erogluekiin

Hayatımda ilk defa köpek bakıyorum, arkadaşım köye gitmek zorunda olduğu için ( asıl sahibi) 20 gün boyunca ben bakmak zorundayım. Arkadaşım gitmeden önce tedaviye başladık ağır bir uyuz geçiriyor. Bir sürü ilaç iğne kullanıldı 350 tl ödedik ama bir işe yaramadı 1 ay geçti. Sonra arkadaşım köye gitmek zorunda kalınca ben ilgilenmeye başladım bonocibo mama kullanıyor ilaçlara çok para harcadığımız için. Tüy güçlendirici vitamin kullanıyor. Bu aralar arkadaşımı özlediği için yemek yemiyor çok az yiyor sadece içine et koyarsak çok yiyor. 9 yaşında 42 kilo ama bu aralar baya zayıfladı başka bir sıkıntısı yok beni seviyor huysuz değil sadece yemek az yiyor bir de uyuzu geçiremiyorum en son kenaz denilen bir şeyle yıka dediler yaptım. Başka önereceğiniz bir tedavi var mı ne yapacağım uyuzuna/ açlığına

Öğrenci olduğumuz için veterinere 350 tl vermek bizi çok zorladı şu an ne yapacağız bilmiyoruz

4 CEVAP

sforselin

Hiç köpek bakmadım aslında. O yüzden ne desem eksik olur gibi. Ama et seviyorsa kuru mamaya ek olarak evde mama yapabilirsiniz. Tavukla makarna haşlasanız bile yiyecektir diye düşünüyorum. Ki bir sürü mama tarifi var internette. Daha sağlıklı bi şeyler çıkarabilirsiniz ortaya.

sforselin

İlaç önermek ne kadar mantıklı bilmiyorum. Ama internette dicromec adında bir ilaç önerisi görmüştüm. Gördüğüm uyuzu olan köpeklerde kullanabilirim diye bi küçük araştırdım ama bi hekime sormadım. Zor bulunan bi ilaçmış. Bir hekime danışarak kullanmayı düşünebilirsiniz.

Erogluekiin

Teşekkür ederim iştahını güçlendirmek için bir öneriniz var mı

Erogluekiin

Teşekkür ederim