Kedi Yaş Mamaları Nasıl Saklanmalı?

ihsanure78

Kedime geçen sefer reflexin 400grlık yaş mamasını aldım ve fazla verdiğim için ishal oldu (umarım ciddi bişey değildir)yaş mamanın ağzını streç film ile güzelce kaplasam ve dolapta 1-3 hafta saklasam bi sorun olur mu ?

8 CEVAP

AnneRoss

Şöyle, bence küçük küçük buzdolabı poşetlerine koyup buzluğa atabilirsiniz. Porsiyonluk yapıp vericeğiniz zaman çıkarırsınız. Buzdolabında ne kadar süre o şekilde korunabileceğini tam bilmiyorum ama 24-36 saat diyorlardı.

Gelyahron

Açılan mama asla dondurucuda saklanmamalı ve açıldıktan sonra iki gün içerisinde tüketilmesi gerekiyor

mrvargc

400 gramlik saklanmasi zor oluyo fakat 70-80 gramlik alip 2 ye bolup 2 gunde 1 verebilirsin. Boylesi daha kolay ve daha saglikli. Yas mama acildiktan sonra hizlica tuketilmezse bakteri uretme olasiligi artiyor.

ihsanure78

@AnneRoss öyle de mamanın tadında değişme falan olmaz mı?

bbeyzvv

hazır başlık açılmışken dolabın normal gözünde 2-3 gün kalabilir biliyorum da derin dondurucuda açılmış mama saklanabilir mi

zimmer

2-3 günden fazla saklanmamalı bence.

yusufsaygin2

Açılmış bir yaş mama hava almayacak şekilde dolabın alt kısmında 24-36 saat bekleyebilir. Daha fazla bekleyen mamaları kedinize vermeyin, bu mamalarda hem bakteri oluşumu hem de aroma kaybı vs. olur.

bbeyzvv

bu arada bonacibo sponsoru gibi olduk ama ben ordan alıyorum yanında minik konserveye uyacak şekilde kapak gönderiyolar çok kullanışlı oluyo cidden